Του… άλλαξε τα φώτα (video)

Ο Γιώργος Παράσχος οδήγησε την ομάδα στο πρώτο διπλό της περιόδου. Οι κυανόλευκοι επικράτησαν με 2-1 στις Σέρρες και αν την επόμενη εβδομάδα κερδίσουν τον …

Ο Γιώργος Παράσχος οδήγησε την ομάδα στο πρώτο διπλό της περιόδου. Οι κυανόλευκοι επικράτησαν με 2-1 στις Σέρρες και αν την επόμενη εβδομάδα κερδίσουν τον Αστέρα Τρίπολης στο Καυτανζόγλειο, τότε έχουν κάθε δικαίωμα να ονειρεύονται κάτι πολύ καλύτερο από την παραμονή στην Σούπερ Λίγκα.

Ο Ηρακλής ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο είχε διάρκεια περίπου 80 λεπτά, αφού στο 32′ το φώτα έσβησαν (και πάλι) στο γήπεδο των Σερρών. Προηγήθηκε με τον Μαχόπ, ο οποίος έγινε αποδέκτης μίας εξαιρετικής ενέργειας του Σολτάνι και έκανε το 2-0 με πέναλτι του Μάρα, πριν βγει το ημίχρονο.

Ο Πανσερραϊκός μείωσε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε μέτρα στο γήπεδο, εκμεταλλευόμενος την αδυναμία των γηπεδούχων να κρατήσουν τη μπάλα και να την κυκλοφορήσουν σωστά, αλλά κλασική ευκαιρία για την ισοφάριση δεν δημιούργησαν.

13′ Μεγάλη ευκαρία για τον Πανσερραϊκό. Κάθετη πάσα του Λεοζίνιο στον Γεωργιάδη ο οποίος βρίσκεται μόνος απένταντι στον Ελευθερόπουλο, αλλα το σουτ που επειχειρεί καταλήγει λίγο πάνω από το δοκάρια των φιλοξενούμενων

15′ Γκοοοολ. Eξαιρετική αντεπίθεση των κυανόλευκων, κάθετη πάσα του Αραμπατζή στον Σολτάνι αυτός βρίσκει ωραία τον Μαχόπ και ο Καμερουνέζος δεν δυσκολεύεται με κοντινό σουτ να ανοίξει το σκορ (0-1).

21′ Σουτ του Νταλέ, κοντράρει σε παίκτη του Ηρακλή η μπάλα και διώχνει ο Ελευθερόπουλος με γροθιές σε κόρνερ

27′ Ωραίο σουτ του Σολτάνι μέσα από την περιοχή, λίγο αουτ απο το δεξι κάθετο δοκάρι του Ράντμαν

32′ Προσωρινη διακοπή αγώνα λόγω ηλεκτρολογικού προβλήματος στους πυλώνες.

39′  Γκοοοοολ. Χέρι του Τριανταφύλλου και πέναλτι για τον Ηρακλή. Εκτελεί ο Μάρα και κάνει το 0-2

48′ Σέντρα του Αλβάρες προλαβαίνει τον Κυριαζή, ο Μπέλιτς  κάνει την προβολή αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ελευθερόπουλου

55′ Γκολ. Ωραία μπαλιά του Παντελιάδη στον Λεοζίνιο, σουτάρει ο Βραζιλιάνος μέσα από την περιοχή και κάνει το 1-2.

ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Βούκοτιτς): Ράντμαν, Πάμπλο Αλβάρεζ, Πάμπλο Άμο, Γεωργιάδης, Παπάζογλου, Σίντιτς (55′ Σίντιτς), Τριανταφύλλου, Παντελιάδης (46’Μπέλιτς), Νταλέ (71′ Σουμπίνιο), Λεοζίνιο, Πάρκερ

Στον πάγκο: Φερνάντεζ, Κέρλα, Μαβενέ, Ανάκογλου,

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παράσχος): Ελευθερόπουλος, Κατσικάς, Κατσαμπής, Κυριαζής, Αραμπατζής, Ντανι, Λίμα, Πίτου Γκαρσία (83′ Κανακούδης), Μάρα (74′ Επαλέ), Μαχόπ (58′ Παπαστεριανός), Σολτάνι

Στον πάγκο: Μπαντής, Τσίτας, Καϊτά, Ζερκά

Κόκκινες:

Κίτρινες: Σίντιτς, Γεωργιάδης, Κις – Κατσικάς, Mαχόπ, Μάρα, Κυριαζής, Ντάνι, Αραμπατζής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ)

Α΄ ΒΟΗΘΟΣ: ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ (ΠΙΕΡΙΑΣ)

Β΄ ΒΟΗΘΟΣ: ΑΛΕΞΕΑΣ ΗΛΙΑΣ (ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ)

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΤΣΙΝΙΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΘΗΝΩΝ)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΔΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ)