Κ20: Ήττα για τους νέους (video)

Την ήττα στις αθλητικές εγκαταστάσεις ΕΠΣ Σερρών γνώρισε ο Ηρακλής από τον Πανσερραϊκό με 2-1. Ο Ηρακλής δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, με …

Ακαδημία

Ο Ηρακλής δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να δεχτεί γκολ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ασλανίδη. Γεγονός που αιφνιδίασε και ταυτόχρονα αποσυντόνισε την ομάδα του Βασίλη Σπυρογιάννη, με αποτέλεσμα να χαθεί ο ρυθμός και ο έλεγχος της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο. Λιγοστές οι ευκαιρίες των φιλοξενουμένων για την ισοφάριση. Δευτερόλεπτα πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, ο Πανσερραϊκός πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Σαββίδη (46′).

Παρά τις αρκετές απουσίες που είχε ο Ηρακλής (Ευσταθίου, Παπαστεριανό, Νατσιόπουλος, Τσίτας), ανέβασε τον ρυθμό του στο δεύτερο μέρος δημιουργώντας ευκαιρίες προς την εστία του Μπίμπη. Το γκολ όμως άργησε να έρθει, αφού οι κυανόλευκοι κατάφεραν να μειώσουν στο 80′ με τον Ζαγναφέρη. Τα χρονικά περιθώρια στένεψαν ιδιαίτερα και ο Ηρακλής δεν κατάφερε μέχρι το τέλος του αγώνα να πετύχει ακόμα ένα τέρμα που θα του έδινε έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πανσερραϊκός: Μπίπμης, Σαββίδης, Καψάλης, Μπουφιλής (65′ Μπαξεβάνος), Μουσικάκης, Τριανταφύλλου, Παπαδόπουλος (72′ Χατζηλάρης), Τσαούσης, Σιδηρόπουλος, Γιαννόπουλος, Ασλανίδης (82′ Βλαχόπουλος)

Ηρακλής: Κωφός, Χατζηλιάδης, Ποζίδης, Κώτσιας, Μιχαηλίδης, Στάμου, Στεριανάς (65′ Πετανίδης), Καρανδρέας (65′ Κουτσιώλης), Παπαστεργίου, Θάργιο (80′ Γιοναντάμ), Ζαγναφέρης.