Εφηβικό: Ήττα από Μαντουλίδη

Την ήττα γνώρισε το εφηβικό τμήμα μπάσκετ του Ηρακλή από το Μαντουλίδη με 72-61. Οι κυανόλευκοι δεν μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δώσουν …

Ακαδημία

Την ήττα γνώρισε το εφηβικό τμήμα μπάσκετ του Ηρακλή από το Μαντουλίδη με 72-61. Οι κυανόλευκοι δεν μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δώσουν την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα από νωρίς να δημιουργήσει ένα σημαντικό προβάδισμα και να προηγείται στο 10’ με 20-10. Από τις αρχές της δεύτερης περιόδου οι παίκτες του Χριστόδουλου Μαλτέζου ανέβασαν την απόδοση τους και όχι μόνο έφεραν το ματς στα ίσα αλλά πήγαν στην ανάπαυλα έχοντας ένα προβάδισμα δύο πόντων, 35-33.

Πολύ καλό ρυθμό είχε και το τρίτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του. Και ενώ όλα έδειχναν ότι η τελευταία περίοδος θα ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος, κάτι τέτοιο δεν συνέβη αφού η έλλειψη «καθαρού» μυαλού οδήγησε σε πολλές βιαστικές επιθέσεις. Αυτό το εκμεταλλεύτηκε με το καλύτερο δυνατό τρόπο η ομάδα του Μαντουλίδη η οποία έφτασε τελικά στην επικράτηση. Τα δεκάλεπτα: 20-10, 33-35, 51-50, 72-61.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κοκκινόπουλος): Καμπερίδης, Σεόλογκας 4, Πανταζής 3, Δεληγιώργης 23(1), Ελευθερίου 3, Νιτζαρίδης 6, Γεωργάκης 3, Καραϊσκος 17(3), Δαβάνης 13.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαλτέζος): Κουλαξής 6, Τσινόπουλος 4, Πανάγος 10(2), Τσαλκιτζής 9, Βαζάκας, Οικονόμι 5(1), Καμπούρης, Πεταλωτής 21(3), Νικόλης 4, Μπένοβ 2.