ΚΑΒΑΛΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ Τελικό 3-0

Παιχνίδι κομβικής σημασίας για τον Ηρακλή στην Καβάλα, κόντρα στην ομώνυμη ομάδα. Οι κυανόλευκοι με νίκη ξεμπερδεύουν σε μεγάλο ποσοστό από την υπόθεση παραμονή και …

Παιχνίδι κομβικής σημασίας για τον Ηρακλή στην Καβάλα, κόντρα στην ομώνυμη ομάδα.

Οι κυανόλευκοι με νίκη ξεμπερδεύουν σε μεγάλο ποσοστό από την υπόθεση παραμονή και ασχολούνται με τον στόχο της εισόδου στην πεντάδα.

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με την Καβάλα, η οποία βρίσκεται δύο βαθμούς μπροστά από τον Ηρακλή.

1′ Kόρνερ για την Καβάλα. Εκτελεί το κόρνερ ο Αμπντούν, κεφαλιά του Νικουλάε η μπάλα στο δοκάρι και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ελευθερόπουλος

6′ Μακρινό σουτ του Ντάνι, μπλοκάρει εύκολα ο Γκαλίνοβιτς

12′ Κάθετη πάσα από τον Μαχόπ  στον Γιάκομπ αλλά το σουτ του δεύτερου δεν ήταν ικανό να νικήσει τον Γκαλίνοβιτς

14′ Σουτ του Νικουλάε, αποκρούει ο Ελευθερόπουλος σε κόρνερ

15′ Καλό σουτ του Καρλίνιος  έξω από την περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κροάτη τερματοφύλακα της Καβάλας

20′ Μακρινό σουτ του Ντικρόκ,  στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου

25′ Ο Σολτάνι κερδίζει το φάουλ από το Χργκόβιτς. Εκτελεί ο Λίμα, λίγο αουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

31′ Ωραία πάσα του Λίμα στον Γιάκομπ αλλά το σουτ του Ρουμάνου χτύπησε σε πλάτη αμυντικού της Καβάλας και βγήκε κόρνερ. Εκτελεί το κόρνερ ο Λίμα, κεφαλιά του Κατσικά λίγο αουτ

37′ Κάθετη πάσα του Μαχόπ στον Σολτάνι ο οποίος βγαίνει μόνος του με τον Γκαλίνοβιτς αλλά αστοχεί να κερδίσει τον Γκαλίνοβιτς, καθώς ο τερματοφύλακας της Καβάλας έδιωξε με το δεξί πόδι σε πλάγιο αουτ

40′ Κεφαλιά πάσα του Βουτσίτσεβιτς στον Ονουάτσι,  πλασάρει ο Νιγηριανός από κοντά αουτ.

43′ Κορνερ για την Καβάλα. Εκτελεί ο Αμπντούν, κεφαλιά του Τόμασιτς αποκρούει ο Ελευθερόπουλος

54′  Δυνατό σουτ του Μαχόπ αποκρούει δυσκολά ο  Γκαλίνοβιτς

62′ Παράλληλη πάσα του Ονουάτσι μέσα στην περιοχή. Ο Βουτσίτσεβιτς γίνεται αποδέκτης την μπάλας, σουτάρει αλλά η μπάλα βρήκε σε παίκτη του Ηρακλή και βγαίνει κόρνερ

65′ Γκολ. Ο Αμντούν εκτελεί το φαουλ, κεφαλιά του Τόμασιτς 1-0

81′ Γκολ.  Πολύ ωραία μπαλιά του Ντουγκλάο πρός στον  Ονουάτσι ο οποίος  από κοντά πλασάρει και γράφει το 2-0

84′ Σουτ του Ντουγκλάο λίγο αουτ

90′ Γκολ. Μόνος του ο Περτζέλ απένταντι στον Ελευθερόπουλο και από κοντά κάνει το 3-0

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΚΑΒΑΛΑ (Κάσπερτσακ): Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Χργκόβιτς, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Ντικρόκ, Ντιέ, Βουτσίτσεβιτς (75′ Περεϊρίνια), Ονουάτσι (90′ Πέρτζελ), Αμπντούν, Νικουλάε (87′ Ναζλίδης)

Στον πάγκο: Κατεργιαννάκης,  Γιάννου, Αυλωνίτης, Καπνόπουλος

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Λίμα,Αραμπατζής, Κατσικάς, Χοσέμι, Ντάνι, Ζερκά (73′ Βουτσιας), Καρλίνιος (46′ Ρόμπλες), Μαχόπ (55′ Βέλλιος), Γιάκομπ, Σολτάνι

Στον πάγκο: Μπαντής, Κατσαμπής, Κυριαζής, Κανακούδης,

Κόκκινες: Αμπντούν, Ντάνι

Κίτρινες: Χργκόβιτς -Ντάνι, Αραμπατζής, Γιάκομπ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΠΑΘΑΣ ΗΛΙΑΣ  (ΠΕΙΡΑΙΑ)

Α΄ ΒΟΗΘΟΣ: ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ)