ΛΑΡΙΣΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΕΛΙΚΟ 2-1

Η BLUEARENA βρίσκεται στο “AEL FC ARENA” και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ηρακλή με την Λάρισα. Οι παίκτες του …

Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη καλούνται να δείξουν χαρακτήρα μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό από την Κέρκυρα, για τον θεσμό του κυπέλλου.

Όσον αφορά τη Λάρισα, στον πάγκο της οποίας ντεμπουτάρει ο Νίκος Κωνστένογλου, ο τίτλος στο “πρόγραμμα αγώνα” που μοιράστηκε στους δημοσιογράφους, τα λέει όλα: “Αγώνας χωρίς αύριο”.

2′ Γκολ. Σέντρα του Κουζεν, Λανθασμένη έξοδος του Ελευθερόπουλου και απο κοντά ο Μπλάζεκ παίρνει το ριμπάουντ και κάνει το 1-0

16′ Μακρινή μπαλιά του Σίμιτς προς τον Μπλάζεκ, ο δεύτερος στοπάρει όμορφα την μπάλα αλλά το σουτ του τσέχου έφυγε λίγο αουτ

37’ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Εκτελεί το φαουλ ο Αραμπατζής. Εκτελεί ο Αραμπατζής, ο Βέλλιος πιάνει το πλάσε από κοντά γράφωντας το 1-1

47′ Ο Σίμιτς επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή όμως η μπάλα καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ελευθερόπουλου

50′ Ωραία ατομική ενέργεια του Πίτου μπαίνει στην περιοχή αλλά το σουτ του αργεντίνου φέυγει μακριά αουτ

55′ Ωραία σέντρα του Βέλλιου, άσχημο σουτ του Πίτου αουτ

80′ Γκόλ. Εκτελεί το φάουλ ο Κανόμπιο. Εκτελέι ο Κανόμπιο, κεφαλιά του Τσιμπάμπα η μπάλα στα δίχτυα 2-1 η Λάρισα

90′ Μοναδική ευκαιρία χάνει ο Σολτάνι καθώς από μισό μέτρο αστοχεί να νικήσει τον Τσοντοφάλσκι

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Λάρισα (Κωστένογλου): Τσοντοφάλσκι, Βενετίδης(71′ Κανόμπιο), Κολοβέτσιος, Ταυλαρίδης, Ταλ, Σίμιτς, Κουζάν, Μετίν (81′ Βελάσκο), Ιγκλέσιας, Κατσιαρός, Μπλάζεκ (78′ Τσιμπάμπα).

Στον πάγκο: Αμπάρης, Ρέντζας, Φαλάγγας,  Πούρι.

Ηρακλής (Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Λίμα, Αραμπατζής, Κατσικάς, Χοσέμι, Πίτου (67΄Μάρα), Ντάνι, Παπαστεριανός (73′ Ηλιάδης), Σολτάνι, Βέλλιος, Σίσιτς (82′ Βουτσιάς)

Στον πάγκο: Μπαντής, Κυριαζής, Κανακούδης, Καρλίνιος,