Κ17: Άδικη ήττα στη Λάρισα

Την ήττα στο ”Κουκολίτσιος – Μουσιάρης” με 1-0, γνώρισε η ομάδα του Ηρακλή από την Λάρισα για την 8η αγωνιστική του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος …

Ακαδημία

Την ήττα στο ”Κουκολίτσιος – Μουσιάρης” με 1-0, γνώρισε η ομάδα του Ηρακλή από την Λάρισα για την 8η αγωνιστική του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος Σούπερλιγκ Κ17.

Ο «Γηραιός» πραγματοποίησε αξιόλογη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας μοναδικές ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα. Απειλώντας κυρίως από τον άξονα, αλλά και με κάθετες μπαλιές προσπάθησε να παραβιάσει την εστία της ΑΕΛ. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι φύλαγαν τα νότα τους καθ’ όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στην μοναδική ευκαιρία ουσιαστικά που της δόθηκε πέτυχαν το γκολμε τον Δαλαμπύρα στο 36′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με την Λάρισα να θέλει να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα και τον Ηρακλή να προσπαθεί να πετύχει το γκολ που θα του έδινε έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας. Σημαντική όπως αποδείχθηκε η απουσία του Τσιλιανίδη για τους «κυανόλευκους». Το τελικό σφύριγμα βρίσκει την ΑΕΛ νικήτρια, με τον Ηρακλή να επιστρέφει με άδεια χέρια από τον θεσσαλικό κάμπο.

Λάρισα: Παπαγιάννης, Παπαγεωργίου, Καραθανάσης, Τηλιόπουλος, Ψωμούλιας, Τσιρούλης, Δαλαμπύρας (87′ Κοψαχείλης), Αγροδήμος, Γκουντρούμπης, Σβερκουλής (85′ Σπανός), Βεργεράς (89′ Καμπέρης).

Ηρακλής: Παπαδόπουλος, Κουλιούδης, Τριανταφυλλίδης, Πόπτσης, Κέρλ (68′ Σταμάτης), Μικρός, Κρυστάλλης, Ιορδανίδης, Μαυρίδης, Χαιτίδης ( 55′ Αναστασιάδης), Χατζής.