Κ20: Ήττα από τον Ατρόμητο

Την εντός έδρας ήττα από τον Ατρόμητο με 2-0, γνώρισε σήμερα (8/1) η ομάδα ποδοσφαίρου του Ηρακλή στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος …

Ακαδημία

Την εντός έδρας ήττα από τον Ατρόμητο με 2-0, γνώρισε σήμερα (8/1) η ομάδα ποδοσφαίρου του Ηρακλή στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος superleague Κ20.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο από την αρχή. Ο αγωνιστικός χώρος κακός. Ηρακλής και Ατρόμητος μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, κυνηγώντας το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα. Δημιουργήθηκαν κατά διαστήματα τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο κλασσικές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Ωστόσο ο Ατρόμητος ήταν η ομάδα που πανηγύρισε πρώτη την επίτευξη ενός τέρματος, αφού έπειτα από αδράνεια της άμυνας ο Κυράνος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και άνοιξε το σκορ στο 67′. Από κει και πέρα ο Ηρακλής ανέβασε στροφές, πέρασε στην επίθεση, χάνοντας μοναδικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Αυτό που δεν πέτυχε η ομάδα του Βασίλη Σπυρογιάννη, κατάφεραν οι Περιστεριώτες στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Αθανασίου ευστόχησε από τα έντεκα βήματα κλειδώνοντας το «τρίποντο» για την ομάδα του. Τα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με δέκα ποδοσφαιριστές έπειτα από αποβολή του Στάμου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ηρακλής: Αθανασιάδης, Χατζηλιάδης, Ποζίδης, Κώτσιας (72′ Σαράφογλου), Παπαστεριανός, Στάμου, Ευσταθίου, Γερασίμου (46′ Θώριαν), Τσίτας, Καρανδρέας (60′ Ζαγναφέρης), Νατσιόπουλος.

Ατρόμητος: Ραχώτης, Καμβύσης, Βαγγέλης, Καντούσης, Λιμνιός, Μπάλλας (90′ Σκουρλής), Δαβηλάς (66′ Κυράνας), Ανγκόλι, Καιμακαμούδης, Μπιλίτσης (89′ Μιχαλάκος), Αθανασίου