ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΕΛΙΚΟ 2-0

Ποδαρικό με το δεξί θέλει να κάνει ο Ηρακλής για το 2011, στην πιο δύσκολη έδρα του πρωταθλήματος. Οι κυανόλευκοι αντιμετωπίζουν στο κατάμεστο -όπως αναφέρουν …

Ποδαρικό με το δεξί θέλει να κάνει ο Ηρακλής για το 2011, στην πιο δύσκολη έδρα του πρωταθλήματος. Οι κυανόλευκοι αντιμετωπίζουν στο κατάμεστο -όπως αναφέρουν οι πληροφορίες- Καραϊσκάκη, τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, κόντρα στον οποίο μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης επέλεξε τους εξής 18 ποδοσφαιριστές για την αποστολή: Ελευθερόπουλος, Μπαντής, Κυριαζής, Χοσέμι, Λίμα, Κατσικάς, Κανακούδης, Αραμπατζής, Ντάνι, Ηλιάδης, Γκαρσία, Μάρα, Ζοτ, Καρλίνιος, Βουτσιάς, Σολτάνι, Σίσιτς, Βέλλιος.

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε επέλεξε τους Νικοπολίδη, Πάρντο, Τοροσίδη, Α. Παπαδόπουλο, Γκαλίτσιο, Ρ. Μπράβο, Ποτουρίδη, Χολέμπας, Γ. Παπαδόπουλο, Λεάντρο, Φετφατζίδη, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς, Ρόμενταλ, Ζαϊρί, Ριέρα, Φουστέρ, Μιραλάς και Νέμεθ.

Ο Ζοτ τραυματίστηκε στο ζέσταμα και αποχώρησε. Την θέση του στην ενδεκάδα πήρε ο Μπόγκνταν Μάρα.

5′ Το σουτ του Μιραλάς μέσα από την περιοχή κατέληξε αουτ.

7′ Μπλοκάρει εύκολα ο Ελευθερόπουλος το πλασέ του Φουστέρ.

29′ Το σουτ του Μιραλάς μέσα από την περιοχή πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

31′ Γκολ. Μετά απο αδράνεια της άμυνας του Ηρακλή, ο Ρόμενταλ έκανε το σουτ απόκρουσε ο Ελευθερόπουλος, όμως στην επαναφορά ο Φουστέρ πρόλαβε τον Χοσέμι και με προβολή άνοιξε το σκορ (1-0).

44′ Σέντρα του Τοροσίδη, σουτ του Ριέρα στην κίνηση, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

48′ Σουτ του Γ.Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή η μπάλα καταλήγει αουτ.

55′ Σουτ του Ρ. Μπράβο μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο »Ελέ»

57′ Ο Τοροσίδης κάνει το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Ελευθερόπουλος αποκρούει εντυπωσιακά

64′ Σουτ του Ριέρα, αποκρούει ο Ελευθερόπουλος για ακόμα μια φορά

70′ Ατομική προσπάθεια του Μιραλάς ο οποίος κάνει το σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Πάντελιτς αστόχησε να γράψει το 2-0

74΄ Αποβλήθηκε ο Ουζουνίδης από τον Κωσταντινέα λόγω διαμαρτυρίων. Ο Κωσταντινέας δεν δίνει καθαρό πέναλτι στον Ηρακλή και ο Ουζουνίδης έγινε έξαλος καθώς στην συγκεκριμένη φάση ο κ. Κωσταντινέας δίνει την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.

83′ ΓΚΟΛ. Ο Πάντελιτς κάνει το 2-0 καθώς το σουτ που επηχεiρεί  ο Σέρβος καταλήγει στα δίχτυα γράφωντας το 2-0

88′ Σέντρα σουτ του Τοροσίδη αποκρούει ο Ελευθερόπουλος

90′ Το σουτ-φαουλ του Πάντελιτς καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του »Ελέ»

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βαλβέρδε): Πάρντο, Τοροσίδης, Α. Παπαδοόπουλος, Ποτουρίδης, Ρ. Μπράβο, Γ. Παπαδόπουλος(75′ Χολέμπας), Ιμπαγάσα, Ρόμενταλ (58′ Ζαϊρί), Φουστέρ, Ριέρα (68′ Πάντελιτς), Μιραλάς

Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Φετφατζίδης,  Γκαλίτσιος, Νέμεθ,

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Χοσέμι, Κατσικάς, Κανακούδης (69′ Λίμα), Αραμπατζής, Ντάνι, Ηλιάδης (68′ Βέλλιος), Πίτου Γκαρσία Σολτάνι, Σίσιτς (81′ Βουτσιάς), Μάρα

Στον πάγκο: Mπαντής,  Καρλίνιος,  Κυριαζής,

Κόκκινες: Σολτάνι (2κίτρινες)

Κίτρινες: Γ. Παπαδόπουλος, Α. Παπαδόπουλος, Ιμπαγάσα – Σολτάνι, Αραμπατζής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΩΝΤΑΝΤΙΝΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ)

Α΄ ΒΟΗΘΟΣ: ΓΚΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΛΑΡΙΣΑΣ)