Κ17: Κέρδισε Πανσερραϊκό, αγωνία για Τσιλιανίδη

Νικηφόρα πέρασε από τη έδρα των Σερρών η ομάδα του Ηρακλή με σκορ 0-1 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος υποδομής …

Ακαδημία

Νικηφόρα πέρασε από τη έδρα των Σερρών η ομάδα του Ηρακλή με σκορ 0-1 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος υποδομής της Σούπερ Λίγκα.

Οι «κυανόλευκοι» πήραν από νωρίς τα ηνία του αγώνα δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες στην εστία των γηπεδούχων τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Στοιχείο της υπεροχής των φιλοξενουμένων είναι τα τρία δοκάρια που είχαν, ενώ το γκολ ήρθε από τον Χατζή στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το δυσάρεστο για την ομάδα των Μπάμπη Μαυρίδη και Κώστα Φούντα είναι ο τραυματισμός του πρώτου σκόρερ της ομάδας, Κοσμά Τσιλιανίδη, που αντικαταστάθηκε νωρίς. Ο νεαρός άσος θα περάσει αύριο από μαγνητική τομογραφία, για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος.

Με αυτή την νίκη ο Ηρακλής παραμένει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα στον Βόρειο όμιλο, συνεχίζοντας το θετικό σερί των τελευταίων αγωνιστικών.

Πανσερραϊκός: Νιτρίδης, Ησαίδης, Δακγούλης, Μήσσιος, Καμηλάκης, Σάββας, Αντωνογλούδης (55′ Καραγκιόζης), Κοσμερίδης, Ζυνκερίδης (46′ Ρόβας), Δρακούλης (76′ Μεταλλίδης).

Ηρακλής: Παπαδόπουλος, Κουλιούδης, Τριανταφυλλίδης, Πόπτσης, Κέρλ ( 73′ Μουρελάτος), Μικρός (62′ Ηρακλής), Κρυστάλλης, Ιορδανίδης ( 81′ Σταμάτης), Μαυρίδης, Τσιλιανίδης ( 7′ Σαμπανίδης), Χατζής ( 57′ Παπαδάπουλος Γ.).