Ψάχνει την δέκατη (video)

Την δέκατη νίκη σε παιχνίδια με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ, αναζητά ο Ηρακλής. Οι κυανόλευκοι έχουν πανηγυρίσει εννιά φορές, 14 παιχνίδια έληξαν ισόπαλα, ενώ ηττήθηκαν 27 …

Την δέκατη νίκη σε παιχνίδια με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ, αναζητά ο Ηρακλής. Οι κυανόλευκοι έχουν πανηγυρίσει εννιά φορές, 14 παιχνίδια έληξαν ισόπαλα, ενώ ηττήθηκαν 27 φορές, πάντα με γηπεδούχο τον Δικέφαλο. Τα τέρματα είναι 75-41 εις βάρος του Ηρακλή.

Η τελευταία νίκη των κυανόλευκων, σημειώθηκε την περίοδο 2002-2003, με γκολ του Έντερσον, το οποίο σημειώθηκε δευτερόλεπτα μετά το ανύπαρκτο πέναλτι που κέρδισε ο ΠΑΟΚ (ο Χαλκιάς «νίκησε» τον Γεωργιάδη).

Η πιο ευρεία νίκη του Ηρακλή σημειώθηκε  την περίοδο 1991-92, με 3-0, στο ντεμπούτο του Τάις Λίμπρεχτς στον πάγκο της ομάδας.