Σούπερ Λιγκ, αποτελέσματα Κυριακής και βαθμολογία

Με αρκετές εκπλήξεις και πολλές κόκκινες κάρτες ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Από τους αγώνες της Κυριακής, μόνο το Κέρκυρα-Παναθηναϊκός δεν είχε …

Διάφορα

Με αρκετές εκπλήξεις και πολλές κόκκινες κάρτες ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Από τους αγώνες της Κυριακής, μόνο το Κέρκυρα-Παναθηναϊκός δεν είχε κόκκινη κάρτα.

Ολυμπιακός Β. – Καβάλα 1-1

Η Καβάλα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο Πανθεσσαλικό. Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε προηγηθεί με όμορφο σουτ του Καπετάνου στο 66’. Και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκαν μετά από μεταξύ τους διαπληκτισμό οι Μόνχε και Καρντόζο.

Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη 1-2

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ξάνθη στην Τρίπολη με 2-1 επί του Αστέρα. Τα γκολ της ακριτικής ομάδας πέτυχαν οι Κατόνγκο στο 32’ και Κιντάνα με πέναλτι στο 40’. Ο Αστέρας είχε ανοίξει το σκορ στο 14’ με τον Μπαστία. Και σε αυτόν τον αγώνα υπήρξαν δύο αποβολές, μια για κάθε ομάδα. Την κόκκινη κάρτα είδαν ο Αργυρόπουλος της Τρίπολης και ο Τζάγκι της Ξάνθης.

Πανσερραϊκός – Άρης 1-0

Στις Σέρρες η τοπική ομάδα πήρε τη νίκη καθώς κατάφερε να κρατήσει το σκορ που είχε εξασφαλίσει πριν τη Σαββατιάτικη διακοπή του αγώνα λόγω ομίχλης. Μάλιστα, ο χθεσινός σκόρερ, Σουμπίνιο, είχε σήμερα δοκάρι στο 63’, φτάνοντας πολύ κοντά στο να κάνει το 2-0. Ο Μισέλ του Άρη αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 0-1

Ήττα σοκ υπέστη ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα από τον Ατρόμητο. H φιλοξενούμενη ομάδα έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ, μεταξύ των οποίων και ένα πέναλτι. Ο τερματοφύλακας Μιχαηλίδης ανέλαβε την εκτέλεσή του και σημάδεψε το δοκάρι. Ο Ατρόμητος όμως πήρε τη νίκη με γκολ του Σφακιανάκη στο 57’. Στο 85’ αποβλήθηκε ο Φωτάκης.

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 0-2

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από την Κέρκυρα, με τον Σισέ να κερδίζει πέναλτι και να το αξιοποιεί κάνοντας το 0-1 στο 79’. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό 0-2 στις καθυστερήσεις.