ΠΑΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΕΛΙΚΟ 4-2

Πέντε ημέρες μετά τη νίκη επί του Άρη, ο Ηρακλής αγωνίζεται στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό, ο οποίος θα έχει στον πάγκο του τον 71χρονο, …

Πέντε ημέρες μετά τη νίκη επί του Άρη, ο Ηρακλής αγωνίζεται στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό, ο οποίος θα έχει στον πάγκο του τον 71χρονο, Γιάτσεκ Γκμοχ.

Η κυανόλευκη αποστολή αποτελείται από 20 ποδοσφαιριστές, από τους οποίους, πριν τον αγώνα, θα προκύψει η τελική 18άδα: Ελευθερόπουλος, Μπαντής, Κατσαμπής, Κυριαζής, Κατσικάς, Κανακούδης, Λίμα, Χοσέμι, Αραμπατζής, Καρλίνιος, Παπαστεριανός, Γκαρσία, Ντάνι, Ηλιάδης, Σζοτ, Μάρα, Κομπαγιάσι, Σολτάνι, Σίσιτς, Γιάκομπ.

3′ Σουτ του Σισέ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο έξω απο το δεξι κάθετο δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

4′ Η κεφαλιά του Λουίς Γκαρσία μέσα από την περιοχή δεν ανυσήχησε τον Ελευθερόπουλο ο οποίος μπλόκαρε έυκολα.

14′ Ο Σισέ κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε αουτ.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή,καθώς ο Αραμπατζής σούταρε μέσα από την περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

19′ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟ, όταν ο Λουίς Γκαρσία βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή έπιασε την κεφαλιά η οποία πέρασε αουτ.

20′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ.Ο Μάρα υποδέχεται ωραία την μπάλα απο τον Σολτάνι και ο πρώτος δεν δυκολεύεται να γράψει το 0-1

21’ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. Ο Γιάκομπ σουτάρει αποκρούει ο Τζόρβας και ο Πίτου παίρνει το ριμπάουντ και γράφει το 0-2.

28′ Σουτ του Μαρίνου έξω από την περιοχή η μπάλα φέυγει μακριά από τα δοκάρια του Ελευθερόπουλου.

29΄Μεγάλη φάση για τον Ηρακλή να κάνει το 0-3 όταν ο Μάρα έβγαλε την σέντρα ο Γιάκομπ πιάνει το σουτ το οποίο φεύγει λίγο αουτ.

30′ Γκολ.Λάθος του Κυριαζή ο οποίος μπερδέυεται και έρχεται από πίσω ο Λουίς Γκαρσία με δυνατό σουτ και γράφει το 1-2.

35′ Σισέ από κοντά αστοχεί να ισοφαρίσει, καθώς το σουτ του κατέληξε λίγο αουτ.

45′ Γκολ. Λάθος Ελευθερόπουλου-Κατσαμπή, ο Σισέ κάνει την κεφαλιά η οποία διαμορφώνει το 2-2.

47′ Ο Μαρίνος από κοντά αστοχεί να νικήσει τον Ελευθερόπουλο μέσα από την περιοχή.

49’Γκολ.Ολική ανατροπή για τους πράσινους καθώς ο Σπυρόπουλος έκανε την σέντρα η οποία βρίσκει το κεφάλι του Σισέ και γράφει το 3-2.

51′ Ο Σολτάνι από κοντά αποτυγχάνει να κάνει το 3-3 καθώς το σουτ του πέρασε λίγο αουτ απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Τζόρβα.

59′ Καλό σουτ του Μαρίνου η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

72’Καλό σουτ του Κανακούδη η μπάλα όμως καταλήγει μακριά αουτ.

76′ Γκολ. Σέντρα του Κατσουράνη κεφαλιά του Πετρόπουλου η οποία καταλήγει στα δίχτυα γράφωντας το 4-2.

80’Σουτ του Καραγκούνη αποκρούει ο Ελευθερόπουλος.

85′ Κεφαλιά του Γιάκομπ διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

91′ Κοκκινη στον Σολτάνι.Να υπενθιμήσουμε οτι ο διαιτητής της αναμέτρησης  κ. Βοσκάκης είχε αποβάλει το Σολτάνι και στο παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης- Ηρακλής.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γκμοχ): Τζόρβας, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Πλεσί, Μαρίνος (76′ Καραγκούνης), Λουίς Γκαρσία, Χριστοδουλόπουλος (66′ Σιμάο), Σισέ (63′ Πετρόπουλος)

Στον πάγκο: Kαρνέζης, Καντέ, Νίνης, Σαριέγκι

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Κατσαμπής (81′ Κατσικάς), Χοσέμι, Κυριαζής (46′ Σίσιτς), Κανακούδης, Γκαρσία, Ντάνι(71′ Κομπαγιάσι), Αραμπατζής, Σολτάνι, Μάρα, Γιάκομπ

Στον πάγκο: Μπαντής,  Λίμα, Καρλίνιος, Ηλιάδης