“Μας ταιριάζει αυτό το στυλ παιχνιδιού”

Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής του Ηρακλή, Μαρίνος Ουζουνίδης σημείωσε: «Δεν μας αφήνει ικανοποιημένους ο βαθμός της ισοπαλίας παρότι σήμερα στο πρώτο ημίχρονο …

Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής του Ηρακλή, Μαρίνος Ουζουνίδης σημείωσε: «Δεν μας αφήνει ικανοποιημένους ο βαθμός της ισοπαλίας παρότι σήμερα στο πρώτο ημίχρονο κάναμε καλό παιχνίδι και θα μπορούσαμε να πετύχουμε κι άλλο γκολ. Μετά το 1-0 η ομάδα ήταν καλή, αντέδρασε σωστά και έδειξε χαρακτήρα.

Στο δεύτερο μέρος ο αντίπαλος, όπως ήταν φυσιολογικό, πίεσε παραπάνω, δεν έκανε όμως ευκαιρίες και η ισοφάριση ήρθε σε μια άτυχη αμυντικά στιγμή για μας. Η μεγάλη ευκαιρία μετά το 2-2 ήταν δικιά μας και θα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ομάδα. Περιμέναμε από την Ξάνθη να μας πιέσει και αντιδράσαμε σωστά.

Ο βαθμός της ισοπαλίας στα εκτός έδρας παιχνίδια περισσότερο κόβει βαθμούς στον γηπεδούχο παρά δίνει ώθηση στον φιλοξενούμενο. Βελτιωνόμαστε ως ομάδα και θα πρέπει να συγκεντρωθούμε τώρα για το τοπικό ντέρμπι. Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήρθε και θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε τις επιστροφές κάποιων παικτών που θα βοηθήσουν. Αμυντικά, σταθήκαμε πολύ καλά.

Οι φάσεις των δύο γκολ που δεχτήκαμε προήλθαν από κόντρες. Έχω πει ότι είμαι ευχαριστημένος από την άμυνα και θέλουμε περισσότερη ευελιξία στο επιθετικό κομμάτι κάτι που το είχαμε σήμερα. Ήμασταν γρήγοροι και θεωρώ ότι αυτό είναι ένα στυλ παιχνιδιού που ταιριάζει στην ομάδα μας».