Εφηβικό: Ήττα από τη ΜΕΝΤ

Παρά του ότι πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, η εφηβική ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή γνώρισε χθες το βράδυ εντός έδρας ήττα από τη ΜΕΝΤ με 58-63. …

Ακαδημία

Παρά του ότι πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, η εφηβική ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή γνώρισε χθες το βράδυ εντός έδρας ήττα από τη ΜΕΝΤ με 58-63. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερα πατήματα στην αρχή του παιχνιδιού και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας ένα προβάδισμα πέντε πόντων, 18-13. Στη συνέχεια οι κυανόλευκοι άρχισαν να ανεβάζουν σταδιακά την απόδοση τους αλλά στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 29-25.

Με τους Τριαντάφυλλο Πεταλωτή και Θωμά Τσαλκιτζή να είναι οι κύριοι εκφραστές των επιθετικών πρωτοβουλιών, η ομάδα του Ηρακλή πήρε κεφάλι στο σκορ και τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο με 44-39. Όμως στη τελευταία περίοδο οι παίκτες του Χριστόδουλου Μαλτέζου έπαθαν μπλακ άουτ σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα να δώσουν την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να σημειώσει 24 πόντους και να κατακτήσει το ροζ φύλλο. Τα δεκάλεπτα: 13-18, 25-29, 44-39, 58-63.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαλτέζος): Κουλαξής 7, Καμπούρης, Τσινόπουλος, Πανάγος 4, Βαζάκας, Οικονόμι 4, Πεταλωτής 17(3), Τσαλκιτζής 15, Βασιλόπουλος 2, Νικόλης 8, Λαγογιάννης.

ΜΕΝΤ (Πετρόπουλος): Λεοντής 4, Μουστάκης 2, Νελάϊ 4, Βασιλειάδης, Παπαεπαμηνόντας 7(1), Παπαδόπουλος 15(1), Ζυγούρας 12(2), Αγγελόπουλος, Δραγανίδης, Σικαλίδης 19.