Γυναίκες: Ασταμάτητες

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή κέρδισε για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι και παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας. Οι παίκτριες του Νίκου …

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή κέρδισε για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι και παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας. Οι παίκτριες του Νίκου Μεντηλίδη αντιμετώπισαν στο Ιβανώφειο την ομάδα της Δόξας Δρυμού και χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα έφτασαν στην επικράτηση με 69-44.

Οι κυανόλευκες μπήκαν δυνατά στο ματς και με οργανωμένες επιθέσεις ολοκλήρωσαν το δεκάλεπτο με 18-11. Ο πολύ καλός ρυθμός συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο με τη γηπεδούχο ομάδα να πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας ένα προβάδισμα 11 πόντων, 33-22. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διευρύνθηκε ακόμα περισσότερο και συγκεκριμένα στους 18 πόντους (57-39) που ήταν το σκορ της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε απολύτως τίποτα με τις παίκτριες του Ηρακλή να παίζουν πολύ καλή άμυνα και να δέχονται μόνο πέντε πόντους. Το τελικό 69-44 αποδεικνύει το πόσο εύκολα κατέκτησαν το ροζ φύλλο. Τα δεκάλεπτα: 18-11, 33-22, 57-39, 69-44.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μεντηλίδης): Πετράκη, Κωνσταντινίδου, Παυλίδου 12, Κανταρά Γ. 19(2), Γκλεζάκη 14, Κασάπη, Κανταρά Π. 10, Νέδα 4, Ντουγιουτζή, Αναστασιάδου 4, Σφήκα, Τζαμαρία 4.

ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ (Κάτσικα): Τράκα 5, Καζάκα, Καρτάλη, Σακιζλή 8, Σιλώνη 8, Μαυρομάτη, Εσκιάδου 12(1), Φλορεντή 1, Κάτσικα 10.