Βάλτε επιτέλους ένα γκολ… (video)

Ανασταλτικά κράτησε και πάλι το μηδέν, επιθετικά όμως και πάλι… μηδέν. Οι κυανόλευκοι δεν σκόραραν και πάλι, με αποτέλεσμα να παραχωρήσουν λευκή ισοπαλία …

Ανασταλτικά κράτησε και πάλι το μηδέν, επιθετικά όμως και πάλι… μηδέν. Οι κυανόλευκοι δεν σκόραραν και πάλι, με αποτέλεσμα να παραχωρήσουν λευκή ισοπαλία στον Ολυμπιακό Βόλου.

Παρά τα πολλά προβλήματα απουσιών στον μεσοεπιθετικό τομέα, ο Ηρακλής ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε φάσεις για γκολ, αλλά για μία ακόμη φορά δεν είχε σωστή τελική ενέργεια.

Με τον Πίτου στον άξονα, τον Μάρα στο πλευρό του Γιάκομπ και τους Αραμπατζή-Σζοτ στις δύο πτέρυγες, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο. Δεν κατάφερε να μετουσιώσει κάποια φάση σε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο “μίλησε” η κόπωση και η έλλειψη καθαρού μυαλού από τους παίκτες της ομάδας.

Ο Ουζουνίδης δοκίμασε το 4-4-2 με δίδυμο φορ τους Γιάκομπ και Βέλλιο, αλλά και πάλι, όπως ακριβώς κόντρα στην Καβάλα, δεν του βγήκε. Οι γηπεδούχοι έγιναν ακίνδυνοι και φιλοξενούμενοι μετά από το 60′ πήραν μέτρα στο γήπεδο και λίγο ήθελε για να γίνει η μεγάλη ζημιά.

Οι κυανόλευκοι μπαίνουν πλέον στο πρόγραμμα των ντέρμπι, χωρίς να έχουν την καλύτερη δυνατή βαθμολογική συγκομιδή, έχοντας μαζέψει μόλις δύο βαθμούς στα τρία σερί βατά παιχνίδια του Καυτανζογλείου.

12′ Πάνω στην γραμμή διώχνει ο Σέλεζι, μετά από κεφαλιά του Ντάνι.

19′ Μεγάλη φάση για τον Ηρακλή. Ο Μάρα βγαίνει μόνος του με τον Γιακούποβιτς αλλά το σουτ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

21′ Σουτ του Σζότ η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Γιακούποβιτς

24′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου, όταν ο Καπάνταης έπιασε μόνος του την κεφαλιά μέσα στην περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ απο το οριζόντιο δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

31′ Στο φαουλ του Καπετάνου, η μπαλα πέρασε λίγο αουτ απο το δεξι δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

37′ Ο Σζοτ απέναντι από τον Γιακούποβιτς, ο πορτιέρο του Ολυμπιακού Βόλου απομακρύνει σε κόρνερ.

40′ Σουτ του Πίτου έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει μακριά από τα δοκάρια του Γιακούποβιτς.

48′ Σουτ του Ρόκα λίγο απο το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

59′ Καλό σουτ του Πίτου έξω από την περιοχή και πλάγια δεξιά,αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Γιακούποβιτς

81′ Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό Βόλου καθώς ο Μάρτιν αστόχησε από πολύ κοντά να νικήσει τον Ελευθερόπουλο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Κατσαμπής, Χοσέμι, Κυριαζής, Κανακούδης, Ντάνι, Πίτου (81′ Ρομάν), Αραμπατζής (74′ Βουτσιάς), Ζοτ (58′ Βέλλιος), Μάρα, Γιάκομπ

Στον πάγκο: Μπαντής, Λίμα, Κατσικάς, Σαρακατσάνος,

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Αλβάρες, Σανκαρέ, Καπετάνος (79′ Τόμας), Μάρτιν, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Καμπάνταης (45′ Μπρέσκα), Ζέλεσι, Ρίκκα (69′ Κάστρο), Μάρτιν, Ρόκας.

Στον πάγκο: Μαρούλης, Σολάκης, Ψυχογιός, Μητρόπουλος.