Ξεκίνημα με νίκη το εφηβικό

Παίζοντας απλό και ουσιαστικό μπάσκετ το εφηβικό τμήμα μπάσκετ του Ηρακλή κατάφερε χθες το βράδυ στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος να πάρει τη νίκη επί του …

Ακαδημία

Παίζοντας απλό και ουσιαστικό μπάσκετ το εφηβικό τμήμα μπάσκετ του Ηρακλή κατάφερε χθες το βράδυ στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος να πάρει τη νίκη επί του Ιωνικού Ιωνίας με 69-45. Οι κυανόλευκοι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης πήραν τα ηνία του αγώνα και δεν τα έχασαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης. Στο ημίχρονο είχαν δημιουργήσει ένα προβάδισμα 13 πόντων, 41-28. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο από τους αντιπάλους τους και έτσι έφτασαν εύκολα στη νίκη. Σε πολύ καλή ημέρα βρέθηκαν οι Οικονόμι και Τσαλκιτζής που σημείωσαν 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Τα δεκάλεπτα: 13-20, 28-41, 40-58, 45-69.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπιτζάνης): Τσαμπάζης Π. 7, Νυφόγλου, Κουρκουνάσιος 10, Τσαμπάζης Α., Στρατίδης 7, Κιρίμ, Κόντης, Φραγκόπουλος 2, Τελιόπουλος 12, Τρίγκας 5(1), Πορτοκαλίδης 10, Γαλατσιανός.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαλτέζος): Κουλαξής 2, Καμπούρης, Τσινόπουλος 6, Πανάγος 6, Βαζάκας 3, Οικονόμι 14, Πεταλωτής 9(1), Τσαλκιτζής 13(1), Βασιλόπουλος, Νικόλης 2, Λαγογιάννης 5, Μπένοβ 6.