Κολύμβηση: Χρυσοί με ένα χρόνο καθυστέρηση

Στους Πανελλήνιους αγώνες κατηγοριών που πραγματοποιήθηκαν στο ΟΑΚΑ έγινε τελικά η απονομή των μεταλλίων στους αθλητές του Ηρακλή και μέλη της Εθνικής ομάδας που κατέκτησαν …

Άλλα αθλήματα

Στους Πανελλήνιους αγώνες κατηγοριών που πραγματοποιήθηκαν στο ΟΑΚΑ έγινε τελικά η απονομή των μεταλλίων στους αθλητές του Ηρακλή και μέλη της Εθνικής ομάδας που κατέκτησαν την 1η θέση στη σκυταλοδρομία 3χλμ. στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανοικτής θαλάσσης το 2009 στο Πόρετς της Κροατίας.

Το μεγάλλιο είχε αφαιρεθεί από τη χώρας μας μετά από ένσταση της Ιταλίας που έγινε δεκτή από τους αγωνοδίκες (είχαν υποστηρίξει ότι ένας από τους κολυμβητές μας φορούσε διπλό μαγιό). Με απόφαση της διοίκησης της LEN, που συνεδρίασε στην Κωνσταντινούπολη, η Ελλάδα κέρδισε την υπόθεση και έτσι οι αθλητές του Συλλόγου Παντελαντωνάκης Ιωάννης και Αθανάσιος Χρόνης μαζί με την Καλλιόπη Αραούζου είναι πλέον και τυπικά Πρωταθλητές Ευρώπης στο άθλημα των 3χλμ. ανοικτής θαλάσσης.