Η κλήρωση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος παμπαίδων-παγκορασίδων

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 16 Ιουνίου στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παμπαίδων – Παγκορασίδων …

Ακαδημία

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 16 Ιουνίου στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παμπαίδων – Παγκορασίδων (25-27 Ιουνίου). Οι αγωνιστικές (οι ώρες και τα γήπεδα θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες):


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ


Ημιτελική φάση (25-27 Ιουνίου)


Α΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: ΓΣ Λαμία – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Παρασκευή 25/6: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΓΣ Ηρακλής
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΓΣ Λαμία
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΓΣ Ηρακλής – ΑΓΣ Ιωαννίνων
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27 Ιουνίου: ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
Κυριακή 27 Ιουνίου: ΓΣ Λαμία – ΓΣ Ηρακλής


Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: ΕΣΟΠ Επίκουρος – ΑΣ Ερμογένης
Παρασκευή 25/6: ΜΓΣ Εθνικός – ΑΟ Ορεστιάδος
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΜΓΣ Εθνικός – ΕΣΟΠ Επίκουρος
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΑΟ Ορεστιάδος – ΑΣ Ερμογένης
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: ΑΣ Ερμογένης – ΜΓΣ Εθνικός
Κυριακή 27/6: ΕΣΟΠ Επίκουρος – ΑΟ Ορεστιάδος


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: ΑΣ Σχολή Μωραΐτη – ΑΣ Πανερυθραϊκός
Παρασκευή 25/6: Πρωταθλητής Πελοποννήσου* – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: Πρωταθλητής Πελοποννήσου* – ΑΣ Σχολή Μωραΐτη
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω – ΑΣ Πανερυθραϊκός
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: ΑΣ Πανερυθραϊκός – Πρωταθλητής Πελοποννήσου*
Κυριακή 27/6: ΑΣ Σχολή Μωραΐτη – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
*Λήξη πρωταθλήματος στις 20/6


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: ΑΟ Παλλήνη – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Παρασκευή 25/6: ΑΟ Γεωργίου Ζώη – ΟΚΑ Αρκάδι
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΑΟ Γεωργίου Ζώη – ΑΟ Παλλήνη
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΟΚΑ Αρκάδι – Ολυμπιακός ΣΦΠ
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Γεωργίου Ζώη
Κυριακή 27/6: ΑΟ Παλλήνη – ΟΚΑ Αρκάδι


Τελική φάση (3-4 Ιουλίου)


1ος Α Ομίλου – 1ος Δ’ Ομίλου (α)
1ος Β’ Ομίλου – 1ος Γ’ Ομίλου (β)


Για τις θέσεις 1-2 και 3-4:


Θέσεις 1-2: Νικητής (α) – Νικητής (β)
Θέσεις 3-4: Ηττημένος (α) – Ηττημένος (β)



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ


Ημιτελική φάση (25-27 Ιουνίου)


Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ. – ΓΣ Ηρακλής
Παρασκευή 25/6: ΓΑΣ Μεγ. Αλέξανδρος – ΦΕ Ιωαννίνων
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΓΑΣ Μεγ. Αλέξανδρος – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΦΕ Ιωαννίνων – ΓΣ Ηρακλής
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: ΓΣ Ηρακλής – ΓΑΣ Μεγ. Αλέξανδρος
Κυριακή 27/6: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ. – ΦΕ Ιωαννίνων


Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: ΑΠΣ Αίας – ΣΦΒ Ερμής
Παρασκευή 25/6: ΓΑΣ Αρχέλαος – ΑΕ Αγ. Νικολάου Μηχανιώνας
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΓΑΣ Αρχέλαος – ΑΠΣ Αίας
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΑΕ Αγ. Νικολάου Μηχανιώνας – ΣΦΒ Ερμής
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: ΣΦΒ Ερμής – ΓΑΣ Αρχέλαος
Κυριακή 27/6: ΑΠΣ Αίας – ΑΕ Αγ. Νικολάου Μηχανιώνας


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας** – ΑΟ Ένωση Ιλίου
Παρασκευή 25/6: ΓΣΚ Ηρακλής – ΝΑΟ Σούδας
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΓΣΚ Ηρακλής – Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας**
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΝΑΟ Σούδας – ΑΟ Ένωση Ιλίου
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΓΣΚ Ηρακλής
Κυριακή 27/6: Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας** – ΝΑΟ Σούδας
**Λήξη Β’ φάσης 22/6


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική:
Παρασκευή 25/6: Πρωταθλητής Πελοποννήσου***- ΑΟ Ηλυσιακός
Παρασκευή 25/6: ΑΟ Παλλήνη – ΓΣ Ένωση Ελασσόνας
2η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΑΟ Παλλήνη – Πρωταθλητής Πελοποννήσου***
Σάββατο 26 Ιουνίου: ΓΣ Ένωση Ελασσόνας – ΑΟ Ηλυσιακός
3η αγωνιστική:
Κυριακή 27/6: ΑΟ Ηλυσιακός – ΑΟ Παλλήνη
Κυριακή 27/6: Πρωταθλητής Πελοποννήσου*** – ΓΣ Ένωση Ελασσόνας
***Λήξη πρωταθλήματος στις 20/6


Τελική φάση (2-3 Ιουλίου)


1ος Α Ομίλου – 1ος Δ’ Ομίλου (α)
1ος Β’ Ομίλου – 1ος Γ’ Ομίλου (β)


Για τις θέσεις 1-2 και 3-4:


Θέσεις 1-2: Νικητής (α) – Νικητής (β)
Θέσεις 3-4: Ηττημένος (α) – Ηττημένος (β)


 

Σχετικά Άρθρα

Back to Top