Τρία μετάλλια για τον Ηρακλή

Τρία συνολικά μετάλλια κατέκτησε ο Ηρακλής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης. Οι αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης Ανδρών-Γυναικών 2010 πραγματοποιήθηκαν το τριήμερο 7-9 Μαίου στο κλειστό Κολυμβητήριο …

Άλλα αθλήματα

Τρία συνολικά μετάλλια κατέκτησε ο Ηρακλής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης.


Οι αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης Ανδρών-Γυναικών 2010 πραγματοποιήθηκαν το τριήμερο 7-9 Μαίου στο κλειστό Κολυμβητήριο της Κέρκυρας εκεί όπου φυσικά έδωσε το παρών και ένα από τα ιστορικότερα σωματεία του αθλήματος ο ΓΣ Ηρακλής. Με 12 συνολικά συμμετέχοντες σε τελικούς αθλημάτων ο σύλλογος κατέκτησε 2 ασημένια μετάλλια με τον Ανέστη Αραμπατζή και ένα χάλκινο με τον Χαράλαμπο Γεωργίου ενώ κατέκτησε την 8η θέση στη βαθμολογία των συλλόγων, συνεχίζοντας έτσι την παράδοση του Ηρακλή στο άθλημα της κολύμβησης.


 


Αναλυτικά τα αποτελέσματα των τελικών που συμμετείχαν οι αθλητές του Ηρακλή:


 


Παρασκευή 07/05


200m Πεταλούδα Ανδρών


2η θέση Αραμπατζής Ανέστης (Ανδρών) χρόνος 02:01.34 βαθμοί 7


3η θέση Γεωργίου Χαράλαμπος (Ανδρών) χρόνος 02:02.06 βαθμοί 6


 


400m Ελεύθερο Ανδρών


8η θέση Παντελαντωνάκης Ιωάννης (Ανδρών) χρόνος 04:05.41 βαθμοί 1


 


4 x 200m Ελεύθερο Ανδρών


7η θέση ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ χρόνος 07:55.77 βαθμοί 4


Παντελαντωνάκης Ιωάννης (Ανδρών)


Μαλιτζής Γρηγόριος (Παίδων)


Γιουβανούδης Δημήτριος (Εφηβικό)


Γεωργίου Χαράλαμπος (Ανδρών)


 


Σάββατο 08/05


4 x 100m Ελεύθερο Ανδρών


7η θέση ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ χρόνος 03:32.49 βαθμοί 4


Αραμπατζής Ανέστης (Ανδρών)


Παντελαντωνάκης Ιωάννης (Ανδρών)


Μαλιτζής Γρηγόριος (Παίδων)


Γεωργίου Χαράλαμπος (Ανδρών)


 


Κυριακή 09/05


100m Πεταλούδα Γυναικών


8η θέση Βρατίδου Ιωάννα (Κορασίδων-Α) χρόνος 01:05.60 βαθμοί 1


 


100m Πεταλούδα Ανδρών


2η θέση Αραμπατζής Ανέστης (Ανδρών) χρόνος 00:54.52 βαθμοί 7


6η θέση Γεωργίου Χαράλαμπος (Ανδρών) χρόνος 00:55.97 βαθμοί 3


 


4 x 100m Μικτή Ομαδική Γυναικών


8η θέση ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ χρόνος 04:35.88 βαθμοί 2


Πανισκάκη Γιασεμή Ναταλία (Κορασίδων-Α)


Γκότση Αθηνά (Κορασίδων-Α)


Βρατίδου Ιωάννα (Κορασίδων-Α)


Παρασκευοπούλου Ελένη (Γυναικείο)


 


Βαθμολογία Σωματείων Άνδρες


6η θέση ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ βαθμοί 38,5 συμμετοχές 10


Βαθμολογία Σωματείων Γυναίκες


22η θέση ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ βαθμοί 3,0 συμμετοχές 2


Βαθμολογία Σωματείων


8η θέση ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ βαθμοί 41,5 συμμετοχές 12

Back to Top