Νέα βαθμολογική απώλεια για τον Ηρακλή (video)

Για ακόμη μια φορά το ανδρικό πόλο του Ηρακλή δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο Ποσειδώνιο  και έμεινε στην ισοπαλία με σκορ 11-11 με …

Άλλα αθλήματα

Για ακόμη μια φορά το ανδρικό πόλο του Ηρακλή δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο Ποσειδώνιο  και έμεινε στην ισοπαλία με σκορ 11-11 με αντίπαλο την Κέρκυρα. Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν στο σκορ αντιμετωπίζοντας μια πολύ καλή Κέρκυρα αλλά βρέθηκαν να χάνουν με σκορ 9-11 στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Ηρακλής κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Η ισοπαλία αυτή σίγουρα δημιουργεί προβλήματα στον Ηρακλή ο οποίος αυτή την στιγμή είναι τέσσερις βαθμούς μακριά από τον δεύτερο διεκδικητή της ανόδου.

Δυο συνεχόμενες ισοπαλίες και το όνειρο της ανόδου φαντάζει μακρινό για τους παίκτες του Μιοντραγκ Μιροβιτς, οι οποίοι αν δεν σοβαρευτούν θα παραμείνουν για ακόμη μια χρονιά στην Α2, αν και δεν τους αξίζει.

Η δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο για την ομάδα του Ηρακλή, ο οποίος στην 13η αγωνιστική θα ταξιδέψει στο Βόλο την Κυριακή 25/04 για να αντιμετωπίσει τον ΟΥΚ Βόλου.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 6-4,1-2, 2-3