Γυναίκες: «Πλήρωσαν» το κακό δεύτερο ημίχρονο

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή αν και παρουσίασε ένα καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με τα τελευταία παιχνίδια, δεν τα κατάφερε απέναντι στις Σέρρες και …

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή αν και παρουσίασε ένα καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με τα τελευταία παιχνίδια, δεν τα κατάφερε απέναντι στις Σέρρες και γνώρισε την ήττα με 81-69. Οι παίκτριες της Ζωής Γιαννουζάκου μπήκαν από το πρώτο λεπτό δυνατά και κατάφεραν περάσουν τον δικό τους ρυθμό με αποτέλεσμα να τελειώσουν το πρώτο δεκάλεπτο με έξι πόντους μπροστά, 15-21. Στη δεύτερη περίοδο συνέχισαν με τον ίδιο ακριβώς ρυθμό και πήγαν στην ανάπαυλα με ένα προβάδισμα 11 πόντων, 32-43. Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι κυανόλευκες ήταν κοντά σε μία πολύ μεγάλη νίκη, στο δεύτερο ημίχρονο λόγω της έλλειψης εμπειρίας αλλά και τον όχι πολλών λύσεων από τον πάγκο δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν με τον ίδιο ζήλο.

Τα δεκάλεπτα: 15-21, 32-43, 56-53, 81-69.

ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος): Μαραγκού 4 (1), Τόγα 2, Σαμολαδά 28 (4), Τσιαμπαζή 13 (4), Παλλαδά 5, Πελτέκη 19 (2), Ιωαννίδου, Καραγιαννίδου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιαννουζάκου): Νέδα 16, Κατωπόδη 9, Κανταρά Κ. 5 (1), Παυλίδου 8 (1), Κανταρά Γ. 15 (2), Αναστασιάδου 2, Τιλέ 5, Κασάπη 5 (1), Τζανή, Αδαμίδου, Γκλεζάκη 4 (1).