Μπήκε σε περιπέτειες

Κακή εμφάνιση για ακόμα μία αναμέτρηση πραγματοποίησε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή. Οι κυανόλευκες γνώρισαν την ήττα στο Ιβανώφειο από τον Αίαντα Ευόσμου με …

Κακή εμφάνιση για ακόμα μία αναμέτρηση πραγματοποίησε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή. Οι κυανόλευκες γνώρισαν την ήττα στο Ιβανώφειο από τον Αίαντα Ευόσμου με 51-67. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν δυνατά και να μένουν κοντά στο σκορ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 15-13. Στη συνέχεια η φιλοξενούμενη ομάδα άρχισε να ανεβάζει σταδιακά την απόδοση της, με αποτέλεσμα να πάει στην ανάπαυλα με ένα προβάδισμα έξι πόντων, 27-33. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε απολύτως τίποτα με τις κυανόλευκες να δείχνουν ανήμπορες να αντιδράσουν. Έτσι η δεύτερη συνεχόμενη ήττα ήρθε αναμενόμενα και ξαναέβαλε την ομάδα σε περιπέτειες που αφορούν την αποφυγή του υποβιβασμού.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 27-33, 41-50, 51-67.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιαννουζάκου): Νέδα 6, Κατωπόδη 15, Γιαννάκη, Κασάπη 3, Κανταρά Κ. 15(3), Παυλίδου, Πιλέ 2, Αναστασιάδου 5, Τζανή 5.

Αίας Ευόσμου (Λιβανός): Καραγκούνη, Παστουρματζή 5, Θωμά 1, Μούρτου 14, Αγαθαγγελίδου 12(1), Ψάρρα 15(1), Λάλου 12, Δημητριάδου 4, Ορλιακλή 4.