Περίπατος για τις κυανόλευκες

Εύκολο έργο είχε η γυναικεία ομάδα του Ηρακλή απέναντι στον Απόλλωνα Καρδίτσας, τον οποία κέρδισε με 65-47. Οι παίκτριες είχαν το πάνω χέρι από την …

Εύκολο έργο είχε η γυναικεία ομάδα του Ηρακλή απέναντι στον Απόλλωνα Καρδίτσας, τον οποία κέρδισε με 65-47. Οι παίκτριες είχαν το πάνω χέρι από την αρχή του παιχνιδιού και κατάφεραν παίζοντας απλά και ουσιαστικά να κλειδώσουν τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, 34-14. Στη τρίτη περίοδο αν και η φιλοξενούμενη ομάδα έβρισκε πιο εύκολα λύσεις στην επίθεση δεν κατάφερε να ρίξει τη διαφορά κάτω από τους 20 πόντους, 54-31. Το τελικό 65-47 αντικατοπτρίζει και την εικόνα του παιχνιδιού.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 34-14, 54-31, 65-47

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιαννουζάκου): Κατωπόδη 7, Γιαννοπούλου 13 (1), Γιαννάκη 9 (3), Κανταρά Κ. 11 (1), Παυλίδου 6, Κανταρά Γ. 2, Αναστασιάδου 14, Κασάπη 3 (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. (Ναούμ): Λούντζη 2, Παρασύρη 8, Τσιχριντζή 18 (3), Σπυροπούλου, Μερισιώτη Α. 11, Τσιριμώκου 2.