Βαθμός ψυχολογίας και ανάγκη ενίσχυσης (video)

Ένα βαθμό κατάφερε να προσθέσει στη βαθμολογική του συγκομιδή ο Ηρακλής, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στην ΑΕΚ. Η ομάδα του Σάββα Κωφίδης προηγήθηκε με …

Ένα βαθμό κατάφερε να προσθέσει στη βαθμολογική του συγκομιδή ο Ηρακλής, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στην ΑΕΚ. Η ομάδα του Σάββα Κωφίδης προηγήθηκε με καταπληκτικό γκολ του Κονέ, αλλά η ΑΕΚ ήταν η ομάδα που δημιούργησε τις πιο κλασικές ευκαιρίες στο παιχνίδι. Ισοφάρισε με τον εκπληκτικό Τζιμπούρ και στο τέλος είχε την ευκαιρία να πάρει και τη νίκη από το ΠΕΝΑΛΤΙ-ΦΑΝΤΑΣΜΑ που καταλόγισε ο Κουκουλάκης. Ο Τζιμπούρ όμως αστόχησε και στις καθυστερήσεις ο Ηρακλής είχε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να κλέψει το τρίποντο

Το τελικό αποτέλεσμα δεν πρέπει να παραπλανήσει κανένα. Η ομάδα πονάει και χρειάζεται ενίσχυση. Ήδη έχει καθυστερήσει η διοίκηση στο συγκεκριμένο κομμάτι. Απομένουν δύο εβδομάδες, στις οποίες ο Ηρακλής πρέπει να αποκτήσει παίκτες πρώτης γραμμής.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

13” Μακρινό σουτ του Μπλάνκο, απομακρύνει ο Μπαντής, πριν συμπληρωθεί μισό λεπτό στην αναμέτρηση.

3′ Σουτ του Μαντούκα από καλή θέση, άουτ.

10′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Σέντρα του Επστάιν, πρώτη κεφαλιά ο Μπόσνιακ, δεύτερη του Μιλάνο, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αραμπατζή.

27′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Παναγιώτης Κονέ ελίχθηκε έξω από την περιοχή και με ένα καταπληκτικό σουτ με το αριστερό έστειλε τη μπάλα στο παράθυρο του Αραμπατζή (1-0).

39′ Καρατιά του Ζεράλντο στον Λέκι, στο ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν το βλέπει ο Κουκουλάκης.

44′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φάουλ του Σκόκο, πρώτη κεφαλιά του Μαϊστόροβιτς, δυνατό σουτ του Γιάχιτς, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια από την κεφαλιά του Τζιμπούρ, άουτ.

50′ Σέντρα του Σκόκο, κεφαλιά του Μαντούκα, άουτ.

55′ ΓΚΟΛ: Εντυπωσιακή ενέργεια του Τζιμπούρ, ο οποίος απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του και από δύσκολη θέση νίκη τον Μπαντή για να κάνει το 1-1.

58′ Σουτ του Καφέ, ο Μπαντής απομακρύνει σε κόρνερ.

87′ Ο Χέρσι απέναντι από τον Μπαντή, ο Λέκι τον μαρκάρει κανονικά, αλλά ο Κουκουλάκης ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ πέναντι. Ο Τζιμπούρ αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά από το σκαφτό πλασέ, η μπάλα περνάει άουτ.

90′ Δεύτερη κίτρινη στον Αραούχο και ο Ηρακλής στα τρία λεπτά των καθυστερήσεων θα αγωνιστεί με παίκτη παραπάνω.

90’+1′ Φάουλ του Τούμα, γυριστό του Λέκι, ο Αραμπατζής απομακρύνει σε κόρνερ.

90’+2′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Τούμα, να μην μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή.

ΤΟ ΦYΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωφίδης): Μπαντής, Κατσαμπής, Λέκι, Μάρτος, Γιαννούλης, Παπαστεριανός, Ηλιάδης (90′ Περπερίδης), Κονέ (60′ Τούμα), Επστάιν, Μιλάνο (80′ Γιάντσης), Μπόσνιακ.
Στον πάγκο: Μέλκας, Σαρακατσάνος, Βέλλιος, Φούφουλας.

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς): Αραμπατζής, Καφές, Αραούχο, Ζεράλντο, Γεωργέας, Μαϊστόροβιτς, Τζιμπούρ, Μαντούκα (70′ Χέρσι), Γιάχιτς, Μπλάνκο (83′ Ταχτσίδης), Σκόκο.
Στον πάγκο: Σάχα, Μάκος, Καράμπελας, Γκερέρο, Λαγός.

Κίτρινες: Μιλάνο, Κονέ, Κατσαμπής – Γιάχιτς, Τζιμπούρ, Γεωργέας, Αραούχο, Ζεράλντο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΟΥΚΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

ΒΟΗΘΟΣ: ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ (ΠΙΕΡΙΑΣ)

ΒΟΗΘΟΣ: ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΧΑΙΑΣ)

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΝΑΘΑΝΑΗΛ (ΚΑΒΑΛΑΣ)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΛΑΣΙΘΙΟΥ)