Σταθόπουλος για… τέταρτη (!) φορά

Για τέταρτη (!) φορά στην φετινή αγωνιστική περίοδο βρίσκεται στον δρόμο του Ηρακλή ο Γιώργος Σταθόπουλος από την Αχαϊα, όσον αφορά στον αγώνα με τον …

Για τέταρτη (!) φορά στην φετινή αγωνιστική περίοδο βρίσκεται στον δρόμο του Ηρακλή ο Γιώργος Σταθόπουλος από την Αχαϊα, όσον αφορά στον αγώνα με τον Άρη, με τους «κυανόλευκους» να έχουν θετικές αναμνήσεις από το παιχνίδι του Καραϊσκάκης, αλλά πολύ δυσάρεστες από τις προηγούμενες παρουσίες του. Η πρώτη φορά φέτος ήταν ο αγώνας στην Καβάλα, όπου ο «Γηραιός» ηττήθηκε, με τον διαιτητή να μην έχει… «προσέξει» το καταφανέστατο επιθετικό φάουλ επί του Γιάκομπ στη φάση του γκολ από τον σκόρερ. Επίσης, οι δρόμοι των «κυανολεύκων» με τον Σταθόπουλο διασταυρώθηκαν και αργότερα στον αγώνα Κυπέλλου στα Τρίκαλα, με τα γνωστά… τραγικά αποτελέσματα, με τον τελευταίο να έχει αντικαταστήσει την τελευταία στιγμή τον Κύρκο, που είχε δηλώσει κώλυμα. Ωστόσο, η τελευταία παρουσία του Σταθόπουλου αφορούσε στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό και το 1-1, με το γκολ του Βέλλιου.

Ο Γιώργος Σταθόπουλος είναι 34 ετών (γεννήθηκε στις 28 Αυγούστου 1975) και είναι επαγγελματικώς εξασφαλισμένος, μιας και τυγχάνει ένας της πολυπληθούς – και συμπαθούς – τάξης των δημοσίων υπαλλήλων. Είναι στο χώρο από το 1993 και από τον Φεβρουάριο του 2008 στη Super League.

Η πλήρης ομάδα των διαιτητών της αναμέτρησης Άρης – Ηρακλής, έχει ως εξής:

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ)

ΒΟΗΘΟΣ: ΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΕΙΡΑΙΑ)

ΒΟΗΘΟΣ: ΓΟΥΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΗΠΕΙΡΟΥ)

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΘΗΝΩΝ)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΣΙΠΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΦΛΩΡΙΝΑΣ).

Τους υπόλοιπους αγώνες της 17ης αγωνιστικής της Super League θα διαιτητεύσουν οι:

Εργοτέλης-Πανιώνιος(Μιχαήλ Ντάκος-Ξάνθης)

Ξάνθη-Παναθηναϊκός(Τάσος Κάκος-Κέρκυρας)