- Bluearena - http://bluearena.gr -

Το καλεντάρι του 2010

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
5-6-7/1: Champions League ανδρών – 4η αγωνιστική (Μπουντεγιόβιτσε – Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός – Πιατσέντζα), Champions League γυναικών – 4η αγωνιστική, Challenge Cup γυναικών – φάση των «32» (Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός), CEV Cup ανδρών – φάση των  «16» (Χοτβόλεϊ – Ηρακλής, ΕΑΠ – Άπελντορν), CEV Cup γυναικών – φάση των  «16»
6/1: Κύπελλο Ελλάδας γυναικών – Β΄ φάση
12-13-14/1:  Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών – 5η αγωνιστική (Φριντρισχάφεν – Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός – Διναμό Μόσχας), ), Champions League γυναικών – 5η αγωνιστική, Challenge Cup γυναικών – φάση των «32», επαναληπτικοί (Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός), CEV Cup ανδρών – φάση των  «16», επαναληπτικοί (Ηρακλής – Χοτβόλεϊ, Άπελντορν – ΕΑΠ), CEV Cup γυναικών – φάση των  «16», επαναληπτικοί
20/1: Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών, 6η αγωνιστική (Γιαστρέμπσκι – Παναθηναϊκός, Τρεντίνο – Ολυμπιακός), ), Champions League γυναικών – 6η αγωνιστική
20/1: Κυπελλο Ελλάδας Ανδρών – Α΄ φάση, Κύπελλο Ελλάδας γυναικών – Γ΄ φάση
26-28/1: Challenge Cup γυναικών – φάση των «16», CEV Cup ανδρών – φάση των «8», CEV Cup γυναικών – φάση των  «8»


ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
2-4/2: Challenge Cup γυναικών – φάση των «16», επαναληπτικοί, CEV Cup ανδρών – φάση των «8», επαναληπτικοί, CEV Cup γυναικών – φάση των  «8», επαναληπτικοί
9-11/2: Champions League ανδρών – φάση των «12», Champions League γυναικών – φάση των «12»
13/2: All Star Game γυναικών
16-18/2: Challenge Cup γυναικών – φάση των «8»
23-25/2: Challenge Cup γυναικών – φάση των «8», επαναληπτικοί


ΜΑΡΤΙΟΣ
3/3: Προημιτελικά Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών
5-7/3: Προκριματικά Πανελληνίου Πρωταθλήματος εφήβων – νεανίδων
9-11/3: Champions League ανδρών, φάση των «6», Champions League γυναικών – φάση των «6»
13-14/3: Final-4 Κυπέλλου γυναικών
15-17/3: Ημιτελικά Πανελληνίου Πρωταθλήματος εφήβων – νεανίδων
20-21/3: Final-4 Challenge Cup γυναικών, Final-4 CEV Cup γυναικών
21-22/3: Τελική φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος εφήβων – νεανίδων
27-28/3: Final-4 CEV Cup ανδρών, Final-4 Challenge Cup ανδρών
27/3 ή 31/3: Τελικός Κυπέλλου Ανδρών


ΑΠΡΙΛΙΟΣ
3-4/4
:  Final-4 Champions League γυναικών
6-11/4: Προκριματικά Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος εφήβων (Ουγγαρία) – νεανίδων (Σλοβακία)
10-11/4: Final-4 Champions League ανδρών
19-25/4: FIVB Open ανδρών – γυναικών (Βραζιλία)
23-25/4: Προκριματικά Πανελληνίου Πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων
16-18/4: Τουρνουά ανόδου ανδρών – γυναικών, Α΄ φάση
30/4: Τουρνουά ανόδου ανδρών – γυναικών, Β΄ φάση


ΜΑΪΟΣ
1-2/5: Τουρνουά ανόδου ανδρών – γυναικών, Β΄ φάση
3-9/5: FIVB Open ανδρών – γυναικών (Κίνα)
6-10/5: CEV Masters (Ισπανία)
7-9/5: Ημιτελικά Πανελληνίου Πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων
10/5: Λήξη Α1 γυναικών – Α2 ανδρών – Α2 γυναικών – Β΄ ανδρών
15/5: Λήξη Α1 ανδρών
15-16/5: Τελική φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων
17-23/5: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Ιταλία)
21-23/5: Προκριματικά Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ανδρών (Λετονία) – γυναικών (Πορτογαλία), Β΄ φάση
25-30/5: FIVB Open γυναικών (Κορέα)
25-30/5: FIVB Open ανδρών (Πολωνία)
28-30/5: Προκριματικά Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ανδρών (Ηράκλειο) – γυναικών (Βουλγαρία), Β΄ φάση


ΙΟΥΝΙΟΣ
3-7/6
: CEV Masters (Αυστρία)
4-6/6: European League ανδρών – 1η αγωνιστική (Αυστρία – Ελλάδα)
7-14/6: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Ρωσία)
11-13/6: European League ανδρών – 2η αγωνιστική (Πορτογαλία – Ελλάδα), European League γυναικών – 1η αγωνιστική (Ισραήλ – Ελλάδα)
15-20/6: FIVB Open ανδρών (Τσεχία)
17-21/6: CEV Masters (Γερμανία)
18-20/6: European League ανδρών – 3η αγωνιστική (Ελλάδα – Τουρκία), European League γυναικών – 2η αγωνιστική (Ελλάδα – Τουρκία)
25-27/6: European League ανδρών – 4η αγωνιστική (Τουρκία – Ελλάδα), European League γυναικών – 3η αγωνιστική (Ισπανία – Ελλάδα)
25-27/6: Ημιτελικά Πανελληνίου Πρωταθλήματος παμπαίδων – παγκορασίδων
28-30/6: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Νορβηγία)


ΙΟΥΛΙΟΣ
1-4/7: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Νορβηγία)
2-4/7: European League ανδρών – 5η αγωνιστική (Ελλάδα – Πορτογαλία), European League γυναικών – 4η αγωνιστική (Ελλάδα – Ισπανία)
5-11/7: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Ελβετία)
5-6/7: Τελική φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος παμπαίδων – παγκορασίδων
9-11/7: European League ανδρών – 6η αγωνιστική (Ελλάδα – Αυστρία), European League γυναικών – 5η αγωνιστική (Τουρκία – Ελλάδα)
16-18/7: European League γυναικών – 6η αγωνιστική (Ελλάδα – Ισραήλ)
17-18/7: Final-4 European League ανδρών (Ισπανία)
19-25/7: FIVB Open ανδρών – γυναικών (Γαλλία)
21-25/7: Final-4 World League (Αργεντινή)
24-25/7: Final-4 European League γυναικών (Τουρκία)
25-31/7: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Αυστρία)


ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
2-8/8: FIVB Grand Slam ανδρών – γυναικών (Πολωνία)
9-15/8: FIVB Open ανδρών – γυναικών (Νορβηγία)
16-22/8: FIVB Open ανδρών – γυναικών (Φινλανδία)
23-30/8: FIVB Open ανδρών – γυναικών (Ολλανδία)


ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
7-22/9: FIVB Open γυναικών (Ισπανία)
9-13/6: CEV Masters (Αγγλία)
16-19/9: Τελικός Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ (Ρωσία)
25-30/9: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανδρών (Ιταλία)


ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
1-10/10: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανδρών (Ιταλία)
26-31/10: 9-15/8: FIVB Open γυναικών (Κίνα)
29-31/10: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα γυναικών (Ιαπωνία)


ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
1-14/11: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα γυναικών (Ιαπωνία)
2-7/11: 9-15/8: FIVB Open γυναικών (Ταϋλάνδη)


*** ΤΟ ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ και κάποιες ημερομηνίες μπορεί να αλλάξουν στη διάρκεια της χρονιάς.


* Το αναλυτικό πρόγραμμα του Κυπέλλου ανδρών θα ανακοινωθεί αργότερα.