Συνεχίζουν ακάθεκτες

Μετά την εκτός έδρας επικράτηση της προηγούμενης εβδομάδας απέναντι στην ομάδα του Απόλλωνα Καρδίτσας ήρθε η σημερινή εντός έδρας νίκη επί της Κομοτηνής με 66-52. Οι …

Οι παίκτριες της γυναικείας ομάδας του Ηρακλή παρουσίασαν ένα πολύ καλό πρόσωπο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έτσι δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου να πάρουν το δεύτερο συνεχόμενο ροζ φύλλο και τέταρτο συνολικά. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την φιλοξενούμενη ομάδα να μπαίνει πιο δυνατά στο παιχνίδι και να προσπαθεί να πάρει κεφάλι στο σκορ, πράγμα που το κατάφερε αφού η πρώτη περίοδος τελείωσε με 14-17.

Από το επόμενο δεκάλεπτο κιόλας οι αθλήτριες του Ηρακλή παίζοντας σοβαρά και απλά πήραν στο ημίχρονο μία διαφορά 11 πόντων και συγκεκριμένα 36-25. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε απολύτως τίποτα με την προπονήτρια την Ζωή Γιαννουζάκου να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες της. Από τον Ηρακλή ξεχώρισαν η Γωγώ Κανταρά και η Χαρούλα Χατζηευσταθίου που σημείωσαν 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Τα δεκάλεπτα: 14-17, 36-25, 52-41, 66-52.

Ηρακλής (Γιαννουζάκου): Νέδα, Χατζηευσταθίου 14(2), Κατωπόδη 6, Γιαννοπούλου 11, Γιαννάκη, Κασάπη 3(1), Κ Κανταρά 10(2), Παυλίδου 7(1), Πιλλέ, Τζανή, Γ Κανταρά 15(2), Θωμά.

Κομοτηνή (Κουκοβίνος): Μπακοπούλου, Μπρέλλου 6, Πατέρα 29(1), Σαρατσιώτη, Κιλέ 4, Παπαδοπούλου, Δοκούτση 14(3).