Σαββατοκύριακο γεμάτο ντέρμπι σε όλη την Ευρώπη

Κάλλιστα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το Σαββατοκύριακο των μεγάλων ντέρμπι στην Ευρώπη, με το Μπαρτσελόνα-Ρεάλ φυσικά να δεσπόζει στο πρόγραμμα. Αναλυτικά το πρόγραμμα των κορυφαίων πρωταθλημάτων …

Διάφορα

Κάλλιστα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το Σαββατοκύριακο των μεγάλων ντέρμπι στην Ευρώπη, με το Μπαρτσελόνα-Ρεάλ φυσικά να δεσπόζει στο πρόγραμμα.


Αναλυτικά το πρόγραμμα των κορυφαίων πρωταθλημάτων στην Ευρώπη:

Premier League – 14η αγωνιστική

Σάββατο
Μπλάκμπερν – Στόουκ (17:00)
Φούλαμ – Μπόλτον
Μάντσεστερ Σίτι – Χαλ
Πόρτσμουθ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Γουέστ Χαμ – Μπέρνλι
Γουΐγκαν – Σάντερλαντ
Άστον Βίλα – Τότεναμ (19:30)
Κυριακή
Γουλβς – Μπέρμιγχαμ (14:00)
Έβερτον – Λίβερπουλ (15:30)
Άρσεναλ – Τσέλσι (18:00)

Serie A – 14η αγωνιστική

Σάββατο
Ουντινέζε – Λιβόρνο (19:00)
Τζένοα – Σαμπντόρια (21:45)
Κυριακή
Αταλάντα – Ρόμα (16:00)
Μπάρι – Σιένα
Κάλιαρι – Γιουβέντους
Κιέβο – Παλέρμο
Ίντερ – Φιορεντίνα
Λάτσιο – Μπολόνια
Πάρμα – Νάπολι
Κατάνια – Μίλαν (21:45)

Primera Division – 12η αγωνιστική

Σάββατο
Χιχόν – Βιγιαρεάλ (19:00)
Βαλένθια – Μαγιόρκα (21:00)
Σεβίλλη – Μάλαγα (23:00)
Κυριακή
Βαγιαδολίδ – Τενερίφη (18:00)
Χετάφε – Χερέθ
Σανταντέρ – Ντεπορτίβο
Αλμερία – Μπιλμπάο
Σαραγόσα – Οσασούνα
Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης (20:00)
Ατλέτικο – Εσπανιόλ (22:00)

Bundesliga – 14η αγωνιστική

Παρασκευή
Μπόχουμ – Κολωνία (21:30)
Σάββατο
Χέρτα – Φρανκφούρτη (16:30)
Χόφενχαϊμ – Ντόρτμουντ
Βέρντερ – Βόλφσμπουργκ
Μάιντζ – Αμβούργο
Νυρεμβέργη – Φράιμπουργκ
Γκλάντμπαχ – Σάλκε (19:30)
Κυριακή
Λεβερκούζεν – Στουτγκάρδη (16:30)
Ανόβερο – Μπάγερν (18:30)

Ligue 1 – 15η αγωνιστική

Σάββατο
Λιλ – Βαλενσιέν (20:00)
Λοριάν – Γκρενόμπλ
Μονακό – Μονπελιέ (αναβολη λόγω γρίπης)
Παρι Σ.Ζ. – Οσέρ
Σοσό – Νις
Τουλούζ – Μπουλόν
Λανς – Μαρσέιγ (22:00)
Κυριακή
Λε Μαν – Σεντ-Ετιέν (18:00)
Νανσί – Μπορντό
Λιόν – Ρεν (22:00)

Liga Sagres – 11η αγωνιστική

Παρασκευή
Ολαλένσε – Γκιμαράες (22:15)
Σάββατο
Νασιονάλ – Ναβάλ (19:00)
Σπόρτινγκ – Μπενφίκα (23:15)
Κυριακή
Ακαδέμικα – Σετούμπαλ (18:00)
Πάσος Φερέιρα – Λεϊσόες
Μπελενένσες – Μαρίτιμο (20:00)
Πόρτο – Ρίο Άβε (22:15)
Δευτέρα
Μπράγκα – Λεϊρία (22:15)

Jupiler League – 16η αγωνιστική

Παρασκευή
Άντερλεχτ – Κόρτραϊκ (21:30)
Σάββατο
Μπριζ – Σαρλερουά (21:00)
Γάνδη – Σερκλ Μπριζ
Μουσκρόν – Γκενκ
Βέστερλο – Μέκελεν
Γκερμινάλ – Ρόζελαρ
Κυριακή
Ζούλτε-Βάρεγκεμ – Λόκερεν (19:00)
Σιντ-Τρούιντεν – Σταντάρ Λιέγης (21:30)

Eredivisie – 15η αγωνιστική

Παρασκευή
Σπάρτα Ρότερνταμ – Αϊντχόφεν (21:45)
Σάββατο
Άλκμααρ – Φένλο (19:45)
Χέρακλες – Ρόντα (20:45)
Χέερενφεεν – Βάαλβαϊκ
Βίλεμ – Τβέντε (21:45)
Κυριακή
Φίτεσε – Άγιαξ (13:30)
Ντεν Χάαγκ – Φέγενοορντ
Ουτρέχτη – Μπέντα (15:30)
Γκρόνιγκεν – Ναϊμέγκεν

Scottish Premier League – 13η αγωνιστική

Σάββατο
Αμπερντίν – Ρέιντζερς (14:45)
Κυριακή
Σέλτικ – Σεντ Μίρεν (17:00)
Χιμπέρνιαν – Φόλκερκ
Κιλμάρνοκ – Χαρτς
Μάδεργουελ – Νταντί Γιουνάιτεντ
Σεντ Τζόνστοουν – Χάμιλτον

Super Lig – 14η αγωνιστική

Παρασκευή
Μπούρσασπορ – Γαλατάσαράι (20:00)
Σάββατο
Φενέρμπαχτσε – Κασίμπασα (20:00)
Κυριακή
Ντιγιάρμπακιρσπορ – Άνκαρασπορ 3-0 (στα χαρτιά)
Αντάλιασπορ – Γκεντσλέρμπιρλιγί (13:30)
Ίστανμπουλ – Γκαζιάντεσπορ (14:00)
Ανκαραγκιουτσού – Ντενίζλισπορ
Μανίσασπορ – Καϊσέρισπορ
Τράμπζονσπορ – Εσκίσεχιρσπορ (16:00)
Σίβασπορ – Μπεσικτάς (20:00)

Κύπρος – 11η αγωνιστική

Σάββατο
Ανόρθωση – Απόλλων (15:00)
Εθνικός – ΕΝΠ (16:00)
ΑΕΠ – Άρης
ΑΠΕΠ – ΑΠΟΠ/Κινύρας (17:00)
Κυριακή
Δόξα – Ερμής (17:00)
Ομόνοια – Νέα Σαλαμίνα (18:00)
Δευτέρα
ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ (15:00)

Σχετικά Άρθρα

Το τρόπαιο του 80 είχε κατασχεθεί από την Καστοριά και το ζητεί πίσω…

Ποδόσφαιρο

Super League: Ηρακλή απόντος, καμία – βεβαίως – κύρωση για μη αδειοδότηση!

Ποδόσφαιρο

Back to Top