Δεύτερη ήττα για τις Γυναίκες

Στο πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι η γυναικεία ομάδα του Ηρακλή δεν κατάφερε να πάρει την παρθενική της νίκη. Το συγκρότημα της Ζωής Γιαννουζάκου πλήρωσε …

Στο πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι η γυναικεία ομάδα του Ηρακλή δεν κατάφερε να πάρει την παρθενική της νίκη. Το συγκρότημα της Ζωής Γιαννουζάκου πλήρωσε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι την αστοχία της και την πίεση των αντιπάλων και έχασε με 41-55 από τον Παναθλητικό.

Οι φιλοξενούμενες στο δεύτερο δεκάλεπτο ανέβασαν ταχύτητα και με την ευστοχία που είχαν στα σουτ από την περιφέρεια κατάφεραν να πάρουν διαφορά οκτώ πόντων στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την προσπάθεια των παικτριών να μικρύνουν την διαφορά κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό και η ομάδα γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα.

Πρώτη σκόρερ της ομάδας ήταν η Γιαννοπούλου (φωτογραφία) με 14 πόντους. Πλέον όλη η προσοχή στρέφεται στους επόμενους αγώνες του πρωταθλήματος γιατί είναι μακρύς ο δρόμος.

Δεκάλεπτα: 15-12, 18-26, 30-39, 41-55

Διαιτητές: Κατσανεβάκης-Κοϊμτζόγλου

ΗΡΑΚΛΗΣ(Γιαννουζάκου): Νέδα 11, Χατζηευσταθίου, Κατωπόδη 2, Παυλίδου 4, Γιαννοπούλου 14, Γιαννάκη, Κανταρά Π. 6, Κανταρά Γ., Τζανή, Αναστασιάδου 2, Πιλέ 2, Θωμά.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος-Καφαντάρη): Σαμαρά 5(1), Δημητρακοπούλου 10, Κυριάκου 2, Τσαμπούρη 14(2), Νικολαΐδου 7, Κωστοπούλου 6, Κωτούλα 7, Γιαρένη, Καλαντίδου 2.