Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο-Σ (video)

Ένας τραγικός Ηρακλής, γνώρισε την ήττα από τον Πανιώνιο με 2-0. Μπάλαμπαν και Μανιάτης τα δύο γκολ, με τον κόσμο των κυανόλευκων να αποχωρεί από …

Ένας τραγικός Ηρακλής, γνώρισε την ήττα από τον Πανιώνιο με 2-0. Μπάλαμπαν και Μανιάτης τα δύο γκολ, με τον κόσμο των κυανόλευκων να αποχωρεί από το Καυτανζόγλειο, τουλάχιστον είκοσι λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, μη μπορώντας να συνεχίζουν να παρακολουθούν την οικτρή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο.

Για τρίτο σερί παιχνίδι, η ομάδα του Όλεγκ Προτάσοφ, αλλά και ο ίδιος ο Ουκρανός τεχνικός, βρέθηκαν σε κακή μέρα. Ούτε το γεγονός ότι ο Πανιώνιος έπαιζε από το 64’ με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μανιάτη, δεν εκμεταλλεύτηκαν οι κυανόλευκοι. Είναι χαρακτηριστικό ότι σε όλο αυτό το διάστημα, δεν δημιούργησαν ούτε μία ευκαιρία.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

3′ Καθαρή ανατροπή του Γιάκομπ εντός περιοχής, ο Λαμπρόπουλος δεν δίνει το καθαρό πέναλτι.

4΄Σουτ του Γιάκομπ, στην αγκαλιά του Μπέλιτς.

7′ Βολίδα του Παπαστεριανού από 25 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ.

10′ Σουτ του Ντιέ, ασθενής απόκρουση του Μπέλιτς, στην επαναφορά ο Γιάκομπ στέλνει τη μπάλα άουτ.

33′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Μπάλαμπαν από διαγώνια θέση να πλασάρει άουτ.

35′ Διαγώνιο σουτ του Εσπτάιν, ο Μπέλιτς απομακρύνει με τα πόδια.

47′ ΓΚΟΛ: Ο Ριέρα αποφεύγει τον Λέκι, συρτή πάσα και ο Μπάλαμπαν εύκολα ανοίγει το σκορ.

57′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Τζαβέλλα, κεφαλιά του Μανιάτη και… 0-2.

59′ Σουτ του Βουτσιά, ο Μπέλιτς σε κόρνερ.

64′ Ο Πανιώνιος μένει με δέκα παίκτες, λόγω  αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μανιάτη.

76′ Σουτ του Γιάντση, άουτ.

89′ Σουτ του Κονέ, άουτ.

ΤΟ ΦYΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΗΡΑΚΛΗΣ (Προτάσοφ): Κοβαλέφσκι, Μάρτος (67′ Γιάντσης), Γιαννούλης, Κατσαμπής, Λέκι, Ντιέ (83′ Βέλλιος), Παπαστεριανός, Ντίκα (46′ Κονέ), Βουτσιάς, Επστάιν, Γιάκομπ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φερέρα): Μπέλιτς, Μανιάτης, Όμο, Κοντοές, Καστελιόνε (90’+2′ Σμόγιε), Κουμορτζί, Γουνδουλάκης, Νικολάου, Τζαβέλλας, Ριέρα (84′ Σίμωσης), Μπάλαμπαν (69′ Σιόβας).

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας).

Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Κωσταράς (Αιτ/νίας).

Τέταρτος Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορίνθου)

Παρατηρητής: Γιανναδάκης (Λασιθίου)

Κόκκινη: Μανιάτης (2 κιτ.)

Κίτρινες: Κατσαμπής, Γιάκομπ – Ριέρα, Τζαβέλλας, Μανιάτης.

Πατήστε εδώ για να δείτε όλα τα αποτελέσματα της έβδομης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και την βαθμολογία