Η δράση στα γήπεδα της Ευρώπης

Σπουδαία παιχνίδια σε Ιταλία, Ισπανία και Γερμανία διεξάγονται το διήμερο που ακολουθεί. Το Σάββατο στην Ιταλία, η Φιορεντίνα υποδέχεται την Γιουβέντους και λίγο αργότερα η …

Διάφορα

Σπουδαία παιχνίδια σε Ιταλία, Ισπανία και Γερμανία διεξάγονται το διήμερο που ακολουθεί. Το Σάββατο στην Ιταλία, η Φιορεντίνα υποδέχεται την Γιουβέντους και λίγο αργότερα η Τζένοα την Ίντερ, ενώ την Κυριακή υπάρχει το παιχνίδι Μίλαν-Ρόμα. Στην Ισπανία δεσπόζει το ντέρμπι Βαλένθια-Μπαρτσελόνα (αύριο), ενώ ντέρμπι κορυφής υπάρχει και στην Γερμανία με το Αμβούργο να υποδέχεται την Μπάγερ Λεβερκούζεν (αύριο).


Αναλυτικά το πρόγραμμα των κορυφαίων ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων:


Premier League – 9η αγωνιστική


Σάββατο


Άστον Βίλα – Τσέλσι (14:45)


Άρσεναλ – Μπέρμιγχαμ (17:00)


Έβερτον – Γουλβς


Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπόλτον


Πόρτσμουθ – Τότεναμ


Στόουκ – Γουέστ Χαμ


Σάντερλαντ – Λιβερπουλ


Κυριακή


Μπλάκμπερν – Μπέρνλι (15:00)


Γουΐγκαν – Μάντσεστερ Σίτι (18:00)


Δευτέρα


Φούλαμ – Χαλ (22:00)



Serie A – 8η αγωνιστική


Σάββατο


Γιουβέντους – Φιορεντίνα (19:00)


Τζένοα – Ίντερ (21:45)


Κυριακή


Κατάνια – Κάλιαρι (16:00)


Κιέβο – Μπάρι


Λάτσιο – Σαμπντόρια


Λιβόρνο – Παλέρμο


Νάπολι – Μπολόνια


Πάρμα – Σιένα


Ουντινέζε – Αταλάντα


Μίλαν – Ρόμα (21:45)



Primera Division – 7η αγωνιστική


Σάββατο


Ντεπορτίβο – Σεβίλλη (19:00)


Ρεάλ Μαδρίτης – Βαγιαδολίδ (21:00)


Βαλένθια – Μπαρτσελόνα (23:00)


Κυριακή


Χερέθ – Βιγιαρεάλ (18:00)


Εσπανιόλ – Τενερίφη


Μαγιόρκα – Χετάφε


Σασαγόσα – Σανταντέρ


Μάλαγα – Αλμερία


Μπιλμπάο – Χιχόν (20:00)


Οσασούνα – Ατλέτικο Μαδρίτης



Bundesliga – 9η αγωνιστική


Σάββατο


Στουτγκάρδη – Σάλκε (16:30)


Βέρντερ – Χόφενχαϊμ


Κολωνία – Μάιντζ


Φρανκφούρτη – Ανόβερο


Φράιμπουργκ – Μπάγερν


Νυρεμβέργη – Χέρτα


Αμβούργο – Λεβερκούζεν (19:30)


Κυριακή


Βόλφσμπουργκ – Γκλάντμπαχ (16:30)


Ντόρτμουντ – Μπόχουμ (18:30)



Ligue 1 – 9η αγωνιστική


Σάββατο


Οσέρ – Μπορντό (20:00)


Λε Μαν – Μπουλόν


Λιόν – Σοσό


Μοντπελιέ – Σεντ-Ετιέν


Νανσί – Μαρσέιγ


Βαλενσιέν – Γκρενόμπλ


Λιλ – Ρεν (22:00)


Κυριακή


Λοριάν – Νις (18:00)


Μονακό – Λανς


Τουλούζ – Παρί Σεντ Ζερμέν (22:00)



Eredivisie – 10η αγωνιστική


Σάββατο


Άγιαξ – Βίλεμ (19:45)


Τβέντε – Άλκμααρ


Μπρέντα – Φίτεσε


Αϊντχόφεν – Χέερενφεεν (21:45)


Κυριακή


Φένλο – Ρόντα (13:30)


Βάαλβαϊκ – Χέρακλες (15:30)


Ναϊμέγκεν – Ντεν Χάαγκ


Γκρόνινγκεν – Ουτρέχτη


Σπάρτα Ρότερνταμ – Φέγενοορντ (17:30)



Scottish Premier League – 8η αγωνιστική


Σάββατο


Σεντ Τζόνστοουν – Ρέιντζερς (14:30)


Αμπερντίν – Χαρτς (17:00)


Σέλτικ – Μάδεργουελ


Νταντί Γιουνάιτεντ – Χάμιλτον


Φόλκερκ – Σεντ Μίρεν


Χιμπέρνιαν – Κιλμάρνοκ



Süper Lig – 9η αγωνιστική


Σάββατο


Ντενίζλισπορ – Μπούρσασπορ (16:00)


Μπεσικτάς – Κασίμπασα (20:00)


Κυριακή


Άνκαρασπορ – Εσκίσεχιρσπορ (13:00)


Γκεντσλέρμπιρλιγί – Σίβασπορ (15:00)


Ίστανμπουλ – Μανίσασπορ


Καϊσέρισπορ – Ανκαραγκιουτσού


Γκαζιάντεπσπορ – Φενέρμπαχτσε (16:00)


Αντάλιασπορ – Ντιγιάρμπακιρσπορ (18:00)


Γαλατάσαράι – Τράμπζονσπορ (20:00)



Jupiler League – 11η αγωνιστική


Σάββατο


Ζούλτε-Βάρεγκεμ – Γκερμινάλ (19:00)


Άντερλεχτ – Σαρλερουά (21:00)


Λόκερεν – Σερκλ Μπριζ


Κόρτραϊκ – Ρόζελαρ


Μουσκρόν – Σιντ-Τρούιντεν


Βέστερλο – Σταντάρ Λιέγης


Κυριακή


Γκενκ – Μέκελεν (19:00)


Μπριζ – Γάνδη (21:30)

Σχετικά Άρθρα

Απόλλων Σμύρνης: “Θέλουν να μας κατακρεουργήσουν, όπως τον Ηρακλή!”

Ποδόσφαιρο

Back to Top