Νίκη του ΠΑΣ, «X» στην Κομοτηνή

Με κορυφαίους τους Σαϊτιώτη -που πέτυχε δύο γκολ (21’, 84’)- και τον Ελευθερόπουλο που με τις σωτήριες επεμβάσεις του κράτησε όρθια την ομάδα του, ο …

Διάφορα

Με κορυφαίους τους Σαϊτιώτη -που πέτυχε δύο γκολ (21’, 84’)- και τον Ελευθερόπουλο που με τις σωτήριες επεμβάσεις του κράτησε όρθια την ομάδα του, ο ΠΑΣ Γιάννενα επικράτησε με 2-1 της Καβάλας που πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Ιωάννου στις καθυστερήσεις.

Με τη νίκη αυτή, οι Γιαννιώτες έφτασαν τους εννιά βαθμούς, έναν λιγότερο δηλαδή από τους χθεσινούς τους αντιπάλους.

Στην Κομοτηνή, Πανθρακικός και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Φαγιάρδο (ο οποίος το κέρδισε κιόλας από τον Ρομπέρζ), ενώ για τους «κίτρινους» ισοφάρισε ο Φλάβιο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά το παιχνίδι αυτό, ο Άρης έχει πλέον 11 βαθμούς, σε αντίθεση με τον Πανθρακικό που πήρε μόλις τον πρώτο του στο πρωτάθλημα.