Στα γήπεδα της Ευρώπης

Δύο μεγάλα ντέρμπι διεξάγονται την Κυριακή (3/10) στα γήπεδα της Ευρώπης. Στη Σκοτία έχουμε το κλασικό ντέρμπι Ρέιντζερς – Σέλτικ και στην Αγγλία το Τσέλσι …

Διάφορα

Δύο μεγάλα ντέρμπι διεξάγονται την Κυριακή (3/10) στα γήπεδα της Ευρώπης. Στη Σκοτία έχουμε το κλασικό ντέρμπι Ρέιντζερς – Σέλτικ και στην Αγγλία το Τσέλσι – Λίβερπουλ. Αναλυτικά το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:


Premier League – 8η αγωνιστική


Σάββατο
Μπόλτον – Τότεναμ (17:00)
Μπέρνλι – Μπέρμιγχαμ
Χαλ – Γουΐγκαν
Γουλβς – Πόρτσμουθ
Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ – Σάντερλαντ (19:30)
Κυριακή
Άρσεναλ – Μπλάκμπερν (16:30)
Έβερτον – Στόουκ (17:00)
Γουέστ Χαμ – Φούλαμ
Τσέλσι – Λίβερπουλ (18:00)
Δευτέρα
Άστον Βίλα – Μάντσεστερ Σίτι (22:00)


Serie A – 7η αγωνιστική


Σάββατο
Μπάρι – Κατάνια (19:00)
Ίντερ – Ουντινέζε (21:45)
Κυριακή
Αταλάντα – Μίλαν (16:00)
Μπολόνια – Τζένοα
Κάλιαρι – Κιέβο
Φιορεντίνα – Λάτσιο
Ρόμα – Νάπολι
Σαμπντόρια – Πάρμα
Σιένα – Λιβόρνο
Παλέρμο – Γιουβέντους (21:45)


Primera Division – 6η αγωνιστική


Σάββατο
Τενερίφη – Ντεπορτίβο (19:00)
Μπαρτσελόνα – Αλμερία (21:00)
Ατλέτικο – Σαραγόσα (23:00)
Κυριακή
Χερέθ – Μάλαγα (18:00)
Βιγιαρεάλ – Εσπανιόλ
Βαγιαδολίδ – Αθλέτικ Μπιλμπάο
Χιχόν – Μαγιόρκα
Χετάφε – Οσασούνα
Σανταντέρ – Βαλένθια (20:00)
Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)


Bundesliga – 8η αγωνιστική


Σάββατο
Μπάγερν – Κολωνία (16:30)
Λεβερκούζεν – Νυρεμβέργη
Ανόβερο – Φράιμπουργκ
Μπόχουμ – Βόλφσμπουργκ
Μάιντζ – Χόφενχαϊμ
Γκλάντμπαχ – Ντόρτμπουντ (19:30)
Κυριακή
Στουτγκάρδη – Βέρντερ (16:30)
Χέρτα – Αμβούργο (18:30)


Ligue 1 – 8η αγωνιστική


Σάββατο
Γκρενόμπλ – Μοντπελιέ (20:00)
Νις – Βαλενσιέν
Παρί Σ.Ζ. – Νανσί
Ρεν – Οσέρ
Σεντ-Ετιέν – Μπορντό
Σοσό – Λε Μαν
Λανς – Λιόν (22:00)
Κυριακή
Μπουλόν – Λιλ (18:00)
Τουλούζ – Λοριάν
Μαρσέιγ – Μονακό (22:00)


Liga Sagres – 7η αγωνιστική


 Σάββατο
Ναβάλ – Ρίο Άβε (19:00)
Μπράγκα – Βιτόρια (23:15)
Κυριακή
Λεϊσόες – Λεϊρία (18:00)
Σπόρτινγκ – Μπελενένσες (20:00)
Ολαλένσε – Πόρτο (22:15)
Δευτέρα
Νασιονάλ – Γκιμαράες (20:00)
Πάσος Φερέιρα – Μπενφίκα (22:15)


Eredivisie – 9η αγωνιστική


Σάββατο
Ντεν Χάαγκ – Γκρόνινγκεν (19:45)
Άλκμααρ – Μπρέντα (20:45)
Βίλεμ – Ναϊμέγκεν
Φέγενοορντ – Βάαλβαϊκ (21:45)
Κυριακή
Ρόντα – Άγιαξ (13:30)
Χέρακλες – Τβέντε (15:30)
Χέερενφεεν – Φένλο
Ουτρέχτη – Αϊντχόφεν


Jupiler League – 10η αγωνιστική


Σάββατο
Σιντ-Τρούιντεν – Ζούλτε-Βάρεγκεμ (21:00)
Σαρλερουά – Κόρτραϊκ
Μέκελν – Λόκερεν
Ρόζελαρ – Σέρκλ Μπριζ
Γκερμινάλ – Βέστερλο
Κυριακή
Μπριζ – Άντερλεχτ (17:00)
Σταντάρ Λιέγης – Γκενκ (21:30)


Scottish Premier League – 7η αγωνιστική


Σάββατο
Χάμιλτον – Σεντ Τζόνστοουν (17:00)
Χιμπέρνιαν – Νταντί Γιουνάιτεντ
Κιλμάρνοκ – Αμπερντίν
Μάδεργουελ – Φόλκερκ
Σεντ Μίρεν – Χαρτς
Κυριακή
Ρέιντζερς – Σέλτικ (14:30)


Süper Lig – 8η αγωνιστική


Σάββατο
Ντιγιάρμπακιρσπορ – Ίστανμπουλ (15:00)
Μανίσασπορ – Μπούρσασπορ (17:00)
Μπεσικτάς – Ντενίζλισπορ (20:00)
Κυριακή
Κασίμπασα – Άνκαρασπορ (αναβολή)
Εσκίσεχιρσπορ – Καϊσέρισπορ (15:00)
Σίβασπορ – Αντάλιασπορ
Ανκαραγκιουτσού – Γαλατάσαράι (16:00)
Φενέρμπαχτσε – Γκεντσλέρμπιρλιγί (20:00)


Κύπρος – 5η αγωνιστική


Σάββατο
Δόξα – Εθνικός (18:00)
ΑΕΠ – ΑΠΕΠ
Άρης – ΕΝΠ
Ομόνοια – Ανόρθωση (20:00)
Κυριακή
ΑΕΛ – Απόλλων (18:00)
Νέα Σαλαμίνα – Κινύρας (19:00)
Δευτέρα
Ερμής – ΑΠΟΕΛ (19:00)

Σχετικά Άρθρα

Απόλλων Σμύρνης: “Θέλουν να μας κατακρεουργήσουν, όπως τον Ηρακλή!”

Ποδόσφαιρο

Back to Top