Πρόκριση δια περιπάτου

Τις… άγριες διαθέσεις του για τη φετινή χρονιά έδειξε με το καλημέρα ο Ηρακλής. Επικράτησε με 90-62 του Ρεθύμνου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του …

Τις… άγριες διαθέσεις του για τη φετινή χρονιά έδειξε με το καλημέρα ο Ηρακλής. Επικράτησε με 90-62 του Ρεθύμνου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου, όπου θα υποδεχτεί τον Ηλυσιακό (7/10).

Οι παίκτες του Λευτέρη Κακιούση μπήκαν εξαιρετικά και από το 5΄ του αγώνα άρχιζαν να χτίζουν διαφορά ασφαλείας, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει 22-14. Στη δεύτερη περίοδο, οι κυανόλευκοι ήταν ακόμη πιο δυνατοί. Με τους Δέσπο, Πέτροβιτς και Καραποστόλου να «πυροβολούν» από παντού η διαφορά γρήγορα παγιώθηκε πάνω από τους 10 πόντους. Η διάθεση περίσσευε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διαφορά να ανεβαίνει πάνω από τους 20 πόντους και το τελικό 90-62 ήταν απόρροια της δουλειάς σε όλους τους τομείς, άμυνα και επίθεση.

Τα δεκάλεπτα: 22-14, 44-32, 64-44, 90-62.