Ρεσιτάλ στην κερκίδα, παραφωνία στο χόρτο

Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα από την ανώτερη Καβάλα με 1-0, με τέρμα του Νταγκλάο στο …

Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα από την ανώτερη Καβάλα με 1-0, με τέρμα του Νταγκλάο στο 66′.

Οι παίκτες του Όλεγκ Προτάσοφ παρά την εντυπωσιακή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι τουλάχιστον 4.000 οπαδοί των κυανόλευκων, δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να βγάλουν στο χορτάρι τα θετικά τους στοιχεία, απέναντι σε μία ομάδα που έβγαζε φωτιές από το κέντρο και μπροστά.

Κορυφαίος του γηπέδου ο Ορούμα, σε κακή μέρα όλοι σχεδόν οι παίκτες του Ηρακλή.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

5′ Σέντρα του Οικονόμου, κεφαλιά του Σουλτανίδη από καλή θέση στην αγκαλιά του Κοβαλέφσκι.

7′ Σουτ του Σουλτανίδη στην αγκαλιά του Κοβαλέφσκι.

20′ Τρομερή ευκαιρία για τον Ηρακλή. Από την κόντρα η μπάλα φτάνει στον Ντίκα που πιάνει αέρα και στη συνέχεια ο Επστάιν σουτάρει πάνω στον Ιτάνζ.

22′ Φάση διαρκείας στην περιοχή του Ηρακλή, με τον Ορούμα να καθυστερεί να σουτάρει και στην εξέλιξη ο Λέκι απομακρύνει με το κεφάλι σε κόρνερ.

26′ Καλό φάουλ του Ντίκα στην δεξιά γωνία του Ιτάνζ, αλλά ο πορτιέρο της Καβάλας με διπλή προσπάθεια, μπλόκαρε τη μπάλα.

36′ Σουτ του Σουλτανίδη, άουτ.

39′ Κάθετη πάσα του Ντιέ, για τον Γιάκομπ, ο Ιτάνζ απομακρύνει με τα πόδια.

42′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι απέναντι από τον Κοβαλέφσκι προτίμησε να πασάρει στον Μεντί αντί να πλασάρει και ο Μάρτος βγήκε πρώτος στη μπάλα για να την αποκρύνει.

47′ Ο Σουλτανίδης αποφεύγει τον Λέκι, αλλά ο Κοβαλέφσκι απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

49′ Σέντρα του Μάρτος, κεφαλιά του Ντίκα, άουτ.

54′ Σέντρα του Οικονόμου, μονοκόμματο του Ορούμα, στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

55′ Από καλή θέση ο Σουλτανίδης, τον κοντράρει ο Λέκι και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

56′ Νέα φάση της Καβάλας, με νέο μονοκόμματο σουτ του Ορούμα που καταλήγει άουτ.

66′ ΓΚΟΛ: Σέντρα στη μεγάλη περιοχή, ο Νταγκλάο με υποψία επιθετικού φάουλ, παίρνει την κεφαλιά και ανοίγει το σκορ.

69′ Φάουλ του Παβίσεβιτς στον Κονέ, ο Σταθόπουλος δίνει το φάουλ, αλλά όχι τη δεύτερη κίτρινη στον παίκτη της Καβάλας.

ΤΟ ΦYΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΚΑΒΑΛΑ (Παπακώστας): Ιτάνζ, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Ντουγκλάο, Ψωμάς, Ντομπρασίνοβιτς, Ντικρόκ, Ορούμα, Σουλτανίδης (80′ Ρινκόν), Ονουάτσι (75′ Ιωάννου), Μεντί (87′ Λάκης).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Προτάσοφ): Κοβαλέφσκι, Μάρτος, Γιαννούλης, Κατσαμπής, Λέκι, Ντιέ, Παπαστεριανός (64′ Ντάλα Μπόνα), Κονέ, Επστάιν (81′ Μιλάνο), Ντίκα, Γιάκομπ (81′ Γιάντσης).

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας).

Βοηθοί: Νικολακόπουλος (Αθηνών), Κώτσιρος (Αρκαδίας).

Τέταρτος Διαιτητής: Χατζής (Δ. Αττικής)

Παρατηρητής: Τσίκινης (Μεσσηνίας)

Κίτρινες: Ντομπρασίνοβιτς, Παβίσεβιτς, Ιτάνζ – Μάρτος