«Χάλκινος» ο Κολιόπουλος

Το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα κατέκτησε ο Φώτης Κολιόπουλος, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης εφήβων/νεανίδων, που άρχισε σήμερα στην Πράγα. Ο πρωταθλητής του Πανελληνίου τερμάτισε …

Άλλα αθλήματα

Το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα κατέκτησε ο Φώτης Κολιόπουλος, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης εφήβων/νεανίδων, που άρχισε σήμερα στην Πράγα. Ο πρωταθλητής του Πανελληνίου τερμάτισε τρίτος στον τελικό του αγωνίσματος με επίδοση 24.36, βελτιώνοντας ακόμη περισσότερο το πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων.

Πανελληνιο ρεκορ από τον Κούλουρη

Σε εκπληκτική κατάσταση βρίσκεται ο Δημήτρης Κουλούρης ο οποιος προκρίθηκε στον αυριανό τελικό των 200μ. πρόσθιο, καταρρίπτοντας εκ νέου το πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων. Ο νεαρός κολυμβητής πήρε την τέταρτη θέση των ημιτελικών με 2:15.40, βελτιώνοντας το 2:16.19 που είχε κάνει το πρωί.