Βροχή μεταλλίων στην Πεσκάρα

Οι επιτυχίες των Ελλήνων αθλητών συνεχίζεται στους μεσογειακούς αγώνες της Πεσκάρα. Αυτή τη φορά τα μετάλλια ήρθαν από τον πινγκ πονγκ. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε …

Άλλα αθλήματα

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στο απλό του πινγκ πονγκ  ο Παναγιώτης Γκιώνης. Επιτυχία και στις γυναίκες, με την Κατερίνα Ντουλάκη να κατακτάει το χάλκινο μετάλλιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής που ήταν το μεγάλο φαβορί του αγωνίσματος, επικράτησε στον τελικό του Κροάτη Αντρέι Γκάτσινα με 4-1 σετ (11-7, 11-5, 8-11, 11-2, 11-6).

Από την πλευρά της η Κατερίνα Ντουλάκη κατέκτησε τo χάλκινο μετάλλιο στο απλό των γυναικών, καθώς στον μικρό τελικό νίκησε 4-1 (11-9, 12-10, 2-11, 11-8, 11-9) την Κορνέλια Βάιντα από την Κροατία.