Κυπελλούχες οι νεάνιδες

Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, οι νεάνιδες έγραψαν ιστορία κατακτώντας και το κύπελλο ΕΠΕΣΘ. Τα κορίτσια του Σωκράτη Τζιουμάκα νίκησαν στον τελικό την ΔΑΣ Ωραιοκάστρου …

Ακαδημία

Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, οι νεάνιδες έγραψαν ιστορία κατακτώντας και το κύπελλο ΕΠΕΣΘ. Τα κορίτσια του Σωκράτη Τζιουμάκα νίκησαν στον τελικό την ΔΑΣ Ωραιοκάστρου με 3-0 σετ και πανηγύρισαν τον τίτλο. Επίθεση από κουκουλοφόρους δέχτηκαν μετά τη λήξη του αγώνα οι γονείς των νικητριών.

Επεισοδιακά ολοκληρώθηκε ο τελικός του κυπέλλου ΕΠΕΣΘ στο «Κονταξοπούλειο» του Ωραιοκάστρου, όπου οι νεάνιδες του Ηρακλή πανηγύρισαν την κατάκτηση του τροπαίου.

Μόλις ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, 15 περίπου κουκουλοφόροι μπήκαν στο γήπεδο και επιτέθηκαν προς τους γονείς των νικητριών που γιόρταζαν το κύπελλο. Στο γήπεδο δεν υπήρξε αστυνομική δύναμη αλλά το επεισόδιο κράτησε λίγα λεπτά και χωρίς περαιτέρω αρνητικές συνέπειες.